Hlavní navigace

Nova žádá RRTV o licenci pro Kanál 5. Ve hře je Nova Men a Nova Action

17. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
17. 8. 2011

Společnost CET 21, držitel licence pro kanály Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech, si podala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) žádost, která se týká povolení k provozování nové televizní stanice označované pracovním názvem Kanál 5. Informuje o tom server Mediář.cz, kterému to potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

K TÉMATU: Nova potvrdila, že připravuje nové tematické kanály. Jeden už brzy

Licenční podmínky pro nový kanál se mají podle Kalistové upřesňovat už příští týden v úterý, kdy RRTV navštíví zástupci televize Nova. Mediář.cz spekuluje, že tajemný Kanál 5 by měl být nikoliv ženským kanálem, ale stanicí určenou pro muže. Název nového televizního programu by mohl být Nova Men, případně Nova Action. Právě tyto ochranné známky si kromě jiných registrovala už v březnu společnost CET 21 u Úřadu průmyslové vlastnictví.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Nova si registrovala další čtyři názvy nových kanálů, i Nova Action

Kde by nová stanice z portfolia kanálů televize Nova do budoucna vysílala, je nabíledni. Volná kapacita v rámci digitálního pozemního šíření je v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group, kde jsou v tuto chvíli šířeny stanice Prima love a Rádio Proglas (v Praze a středních Čechách navíc i TV Metropol). O přechodu do této sítě jedná podle informací DigiZone.cz též hudební televize Óčko. Kanál 5 společnosti CET 21 žádá též o udělení licence pro kabelové vysílání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).