Hlavní navigace

Nová aplikace Dopravního podniku Praha umí hledat nejen spojení v MHD

22. 8. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Mobilní aplikace DPP Info je k mání pro Android a pro iOS. Kromě hledání spojení nabízí ve třech jazykových mutacích i několik dalších funkcí.

Hledání spojů, nákup SMS jízdenek, informace o uzavírkách a omezeních, počet volných míst na P+R parkovištích nebo stav výtahů a plošin ve stanicích. Nová aplikace DPP Info (pro Android a iOS) toho nabízí poměrně dost. Pražský dopravní podnik ji přitom vypustil do světa dost nenápadně – informaci o ní zatím nenajdete ani v Aktualitách na jeho webu.

Vyhledávání spojení je klasické – zadáte pár prvních písmen z názvu startovní a cílové stanice (doplnění vám nabídne našeptávač), můžete zvolit i zastávku, přes kterou chcete projíždět, čas odjezdu, počet přestupů a zda má jít jen o bezbariérové nebo nízkopodlažní spoje. Aplikace si pamatuje naposledy hledaná spojení a oblíbené trasy si také můžete uložit, abyste je později už nemuseli znovu vyplňovat.

Přímo z aplikace můžete koupit také SMS jízdenku (musíte ale mít aktivní službu Premium SMS) – funguje to tak, že za vás aplikace předvyplní SMS zprávu (včetně čísla, na které se má odeslat), kterou pak jen odešlete. V konkurenční aplikaci SMS Jízdenka je nákup o něco jednodušší – uživatel při něm vůbec nemusí opustit prostředí aplikace a ta hlídá i čas, po který SMS jízdenka platí.

Jak aplikace vypadá? Podívejte se:

DPP Info umí zobrazit také odjezdy všech dopravních prostředků z konkrétní zastávky a najdete tu i upozornění na uzavírky a další omezení nebo zprávy z rubriky Aktuality na webu Dopravního podniku hlavního města Prahy. 

Další funkcí je zobrazení toho, zda jsou výtahy a plošiny v bezbariérových stanicích v provozu, nebo ne. Pro vozíčkáře nebo matky s kočárky to může být zajímavá informace. Řidiči v aplikaci najdou také momentální počty volných míst na záchytných parkovištích.

KL22 hlasovani

Aplikace je poměrně robustní a naplněná informacemi. Pokud chcete něco jednoduššího, dá se doporučit například klasický MHDroid (pouze pro Android), který se zaměřuje jen na hledání spojů. Pro iOS zase existuje konkurence v podobě MHDapp (bývalá MojeMHD), která navíc nabízí jízdní řády i v řadě měst mimo Prahu a funguje i na Apple Watch.

Pokud máte další tipy, podělte se s námi v diskusi.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn