Hlavní navigace

Nové HD kanály chce SPI International lokalizovat i pro Česko

22. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2011

Společnost SPI International, která je v České republice a na Slovensku provozovatelem kanálů pod hlavičkou Filmbox, se chystá spustit další kanály. Půjde konkrétně o programy Filmbox Action HD, Fightbox HD, Docubox HD, Fashionbox HD, Erox HD, Eroxx HD a Eroxxx HD. Některé z nich by ráda spustila i v České republice. Serveru DigiZone.cz to potvrdil obchodní a marketingový manažer SPI pro region střední a východní Evropy Adrian Gumulák.

K TÉMATU: Filmbox HD by mohlo doplnit až pět dalších stanic v HD kvalitě

Důležitým faktorem pro umístění programů do našeho regionu je skutečnost, že mají evropská práva, což je pro SPI International výhodné při jednáních. Kanál Fightbox HD a stanice pod hlavičkou Erox mají být spuštěny již během ledna. Teoreticky můžeme tyto programy spustit v Čechách a na Slovensku. Bude se to ale vyvíjet od jednání, konstatoval Gumulák. Programy budou dostupné na satelitní pozici 23,5 stupně východně, díky čemuž by mohly být zařazeny například do služby Skylink.

Z ARCHIVU: SPI International plánuje po Filmboxu další kanály v HDTV

Co se týká zbytku stanic, budou spuštěny během února a března. Ne všechny programy budou lokalizovány, uvedl manažer Adrian Gumulák ze společnosti SPI International, který dříve komunikoval za satelitního operátora Astra. Co se týká Fightboxu HD, čas ukáže, jak velká bude jeho lokalizace. Ne vše ji vyžaduje. U programů Docubox HD a Fashionbox HD se každopádně s lokalizací počítá. Poptávka u operátorů je, potvrdil Gumulák.

BRAND

NEPŘEHÉDNĚTE: Stanice Filmbox Extra se změnila na Filmbox Plus

Koncept těchto programů už existuje delší dobu, jejich realizace však přichází na řadu až nyní. Naši čtenáři si jistě vzpomenou na to, že tyto kanály prezentoval před lety současný šéf společnosti Film Europe Ivan Hronec, která je mimo jiné provozovatelem stejnojmenného programu evropských filmů. Nový balíček TV kanálů obsahuje celou škálu programů, které divákům předkládají nový filmový, dokumentární, lifestylový a erotický obsah. Fightbox HD, který bude dostupný prozatím pouze v Bulharsku, představuje 32 rozdílných kontaktních sportů včetně smíšených bojových umění.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).