Hlavní navigace

Nové okruhy a korporátní identita rozvířily diskusi okolo Českého rozhlasu

2. 3. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Tři nové veřejnoprávní okruhy své vysílání ukončily a de facto tři nové ho spustily. Český rozhlas navíc i změnil korporátní identitu včetně loga.

Významné změny v Českém rozhlasu

Významné změny v programování Českého rozhlasu dopadly v pátek na jeho posluchače. Hlavní pozornost posluchačů má být mířena na analytickou stanici Rádio Plus. Změny, které byly připraveny mají vést k jeho zefektivnění a jeho fungování. Rozhodli jsme se portfolio stanic zredukovat a zkvalitnit. Proto jsme udělali stanici mluveného slova Český rozhlas Plus, uvedl Jan Menger, náměstek generálního ředitele veřejnoprávního média Petera Duhana pro program a vysílání. Dalšími dvěma „novými“ okruhy jsou Rádio Junior a ČRo Jazz.

Další významnou změnou u veřejnoprávního média z Vinohradské třídy byla změna korporátní identity včetně loga. Ke kořenům se chceme vracet a na kořenech chceme stavět. Nové logo je zároveň ale krokem do budoucnosti. Chceme být moderní a důvěryhodnou institucí. Věřím, že toto logo vydrží dvacet let,“ konstatoval generální ředitel Peter Duhan. Grafika je podle jeho slov moderní, podobně jako u německé ARD nebo britské BBC.


Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Osobností týdne je bez pochyby generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan (vpravo).

Lukáš Polák: Český rozhlas spouští Rádio Plus, časem by chtěl jeho vysílání rozšířit na celý den

Jan Potůček: Český rozhlas Jazz nově v DAB, DVB-T a na satelitu. Dělí se o pozici s ČRo Plus

Jan Potůček: Nové logo Rozhlasu? Evokuje mi to krájení salámu, napsal exšéf Leonarda Bobek

Lukáš Polák: S Rádiem Česko se před budovou Rozhlasu loučily desítky lidí

Lukáš Polák: Sledovali jsme živě: Český rozhlas představil nové logo a vizuální identitu

Lagardère vstoupila po Rádiu Česko na vlny BBC

Nejen vlastní vysílání v češtině pod hlavičkou BBC, ale také zcela nový web české BBC na adrese www.bbcradio.cz spustila společnost Lagardère Active ČR, která je od 28. února stoprocentním vlastníkem společnosti BBC Radiocom. Výkonný ředitel této skupiny Miroslav Hrnko v oficiální tiskové zprávě odmítnul nařčení Českého rozhlasu z porušování licenčních podmínek, podle nichž by vysílání BBC v češtině měl nadále zajišťovat výhradně Český rozhlas.

“Přebírání obsahu Českého rozhlasu není v licenčních podmínkách stanovené jako povinnost, ale jako možnost. Stejně tak není stanovený případný rozsah takového vysílání. Jedinou podmínkou je, že pokud takové vysílání bude probíhat, musí do něj být implementovány kurzy angličtiny BBC. Vzájemný poměr jednotlivých prvků není v licenci nijak specifikován a je na uvážení vysílatele, jak je bude ve vysílání kombinovat, ale celkově musí vysílání charakterizovat zpravodajství, publicistika, vzdělávání, sport a zábava,” uvádí Lagardère.


Repro foto: web bbcradio.cz

České vysílání BBC je nyní pod kontrolou provozovatele Frekvence 1 a Evropy 2.

Jan Potůček: Česká BBC má nový web, Lagardère bude nadále v jejím vysílání hrát i hudbu

Jan Potůček: Porušujete licenční podmínky BBC, obvinil Český rozhlas skupinu Lagardère

Lukáš Polák: Posluchači BBC mohli na VKV slyšet v osm hodin poprvé vysílání Lagardère

Praha se dočkala významného rozšíření DVB-T

Tři nové televizní stanice a jedno rádio rozšířili od pátku 1. března programovou nabídku zemské digitální televize (DVB-T) v Praze. Do Regionální sítě 4 na kanálu 46, kterou už nyní využívá regionální TV Metropol, křesťanská TV Noe a ČT Sport HD, vstoupily dokumentární kanál Kino Svět, hudební Retro Music Television a zpravodajská Regionálnítelevize CZ. Do stejného multiplexu zamíří i internetové Rádio Dechovka, které minulý týden získalo licenci pro celoplošné vysílání na středních vlnách.

O zařazení nových programů informoval Petr Formánek, jednatel společnosti Prague Digital TV, která multiplex provozuje. Ta patří Leoši Pohlovi, který je zároveň většinovým vlastníkem Československé filmové společnosti provozující Kino Svět, ale také placené kabelové a satelitní kanály CS Film, CS Mini a Horor Film. Patří mu také třetinový podíl ve firmě, která provozuje Rádio Dechovka. Regionální síť 4 vysílá z lokalit Strahov, Ládví a Zelený pruh, oprávnění od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) má do konce roku 2017.

Pohled na nový vysílač multiplexu 4 v Praze - Ládví
Autor: oviradio.ic.cz

Z lokality Ládví vysílá jak multiplex 4, tak i Regionální síť 4. Každý multiplex však z jiného stožáru.

Jan Potůček: V pražském DVB-T od pátku Kino Svět, Retro Music Television a Regionálnítelevize CZ

Stručně

Na pátek 1. března naplánovala Československá filmová společnost Leoše Pohla start nové televizní stance Kino Svět. Podle prezentace kanálu, kterou má server DigiZone.cz k dispozici, se nejprve objeví v pražské Regionální síti 4, kterou na kanálu 46 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh provozuje rovněž Pohlova společnost Prague Digital TV.

Jan Potůček: Dokumentární Kino Svět odstartuje 1. března, rozšíří nabídku DVB-T v Praze na kanále 46

Jan Potůček: UPC zařadí dokumentární Kino Svět do své kabelovky už ve čtvrtek 28. února

Druhý, tematicky zaměřený hudební kanál, chystá v dohledné době spustit hudební televize Óčko. Hospodářským novinám to potvrdil její generální ředitel Štěpán Wolde. “V tuto chvíli jsou na stole dva pracovní názvy nové televize – Óčko Hity a Óčko Retro,” uvedl.

Jan Potůček: Óčko chystá druhý televizní kanál: tematicky zaměřené Óčko Hity nebo Óčko Retro

České Radiokomunikace dnes po měsíčním experimentu spouští pilotní provoz digitálního rozhlasu DAB+Praze. V multiplexu šířeném v pásmu L, konkrétně na kanálu LI, se objeví dvě nejposlouchanější komerční stanice – Rádio Impuls a Frekvence 1.

Lukáš Polák: České Radiokomunikace zahajují digitální vysílání Impulsu a Frekvence 1 v Praze


Autor: Rádio Impuls

Nejposlouchanější rozhlasovou stanici u nás, Rádio Impuls, už můžete kromě internetu poslouchat digitálně v Praze prostřednictvím technologie DAB+.

Zcela novou podobu mají ode dneška hlavní stránky webů České televize. Kromě hlavního korporátního webu jde i o internetové stránky všech čtyř programů, které nově využívají “systém karet” s s výběrem aktualit za celou ČT i jednotlivé kanály. Změna se dotkla i mobilních verzí webů pro tablety a chytré mobilní telefony.

Jan Potůček: Česká televize změnila hlavní stránky svých webů, zavedla TimeShift u iVysílání

Markéta Fialová se už v Televizních novinách neobjeví po boku Karla Voříška. Televize Nova se dnes totiž s Voříškem dohodla na ukončení spolupráce. „Obě strany se tak rozhodly po vzájemné dohodě v souladu s pracovně právními předpisy. A to s ohledem na časovou náročnost kroků spojených s žalobou, kterou Karel Voříšek podal, aby se bránil nepravdivým tvrzením o jeho osobě,” uvedla Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

Jan Potůček: Karel Voříšek se už do Novy nevrátí, televize s ním ukončila spolupráci

Cloud 22 temata

Prima family stáhne předčasně z vysílání premiérové díly kulinářské show VIP Prostřeno!. Vyplývá to z programové změny, které dnes FTV Prima zaslala redakcím televizních magazínů. Místo VIP Prostřeno! bude Prima family vysílat každé úterý kulinářskou show Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem, ve čtvrtek pak původní talk show Zrcadlo tvého života.

Lukáš Polák: Z jarního schématu Primy family mizí první pořad, kulinářské VIP Prostřeno!

Anketa

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):