Hlavní navigace

Nové programové pozice AXN a AXN SciFi na pozici satelitní služby CS Link

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO Na odbytišti 23,5 stupně východně, kde své programy šíří mimo jiné také satelitní služba CS Link, se objevily pozice označené jako AXN CZ a AXN SciFi CZ. V současné době je na obou z nich šířena regionální nizozemská stanice Rijnmond TV včetně teletextu. K čemu budou tyto pozice sloužit, v současné době zatím není jasné. Jedná se o transpondér (frekvenci) operátora Canal Digitaal.

ČTĚTE TAKÉ: Nova HD na pozici služeb CS Link a Skylink už jen z jedné frekvence

My s tím nemáme nic společného, sdělil DigiZone.cz výkonný ředitel TradeTec, zástupce satelitní služby Skylink, který doposud s CD spolupracoval. V úvahu tedy připadá možnost, že by šlo právě o konkurenční CS Link. Právě tato platforma a Canal Digitaal mají společného vlastníka, skupinu M7 Group. Je tedy možné, že operátor chce přistoupit opět ke změnám v satelitní kapacitě tuzemské služby. Vyjádření výkonného ředitele Media Vision, kterou M7 Group koupila, Daniela Kličky, se bohužel nepodařilo získat. V případě dalších novinek budeme zprávu aktualizovat.

MM_K Starous

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11914/H, FEC 3/4,norma DVB-S, kódování prozatím žádné (FTA).

AKTUALIZOVÁNO 16:11 – Programy AXN v satelitní službě CS Link by se měly skutečně přesunout na nový kmitočet. Jejich uplinkování (posílání signálu na družic) by mělo v budoucnu přesunout z Prahy do Hilversumu v Nizozemsku. Stanice by se měly na novém kmitočtu objevit v dohledné době, nejpozději 1. března.