Hlavní navigace

Nové satelitní stanoviště Skylinku bude zprovozněno v Praze až v říjnu

12. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 9. 2011

Nikoliv v září, ale až v říjnu zahájí satelitní služba Skylink fungování svého nového uplinku na pražském Barrandově. Pro méně znalé půjde o stanoviště, ze kterého se bude signál ze země posílat na družici, pozice 23,5 stupně východně. Doposud měl Skylink uplink pouze v Bratislavě, a to prostřednictvím společnosti Towercom. Zprovoznění stanice na známém pražském kopci operátorovi významně ulehčí budoucí distribuci kanálů.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Barrandovský uplink Skylinku od září, nové kanály od října

Z dokumentace, kterou pořídil server satCentrum, to však vypadá, že práce jsou teprve na začátku. Barrandovský uplink je umístěný na jihozápadním „horním“ konci rozlehlého areálu s filmovými studii a sídly televizních programů, na vyvýšeném kopečku u samého plotu, dříve zarostlém náletovou dřevinou, popisuje lokaci nového stanoviště společnosti Towercom web. V tuto chvíli je již dokončený „domek“ s technologií a hotové jsou také terénní úpravy. Paraboly budou směrovány jižním směrem, kde je volný výhled.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.