Hlavní navigace

Nové snímky České republiky v Google Earth

14. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už je to něco málo přes měsíc, co jsme vás informovali o nových satelitních resp. leteckých záběrech některých částí České republiky v Google Maps a Google Earth. Tehdy Google pro část severní Moravy včetně Ostravy zpřístupnil snímky v již velmi slušném rozlišení dvaceti centimetrů na jeden pixel. Nyní už v Google Earth jsou v témže rozlišení dostupné letecké/satelitní snímky celé České republiky. Tedy kromě Prahy, jejíž letecké záběry jsou dokonce v rozlišení deseti centimetrů na jeden pixel.…

Už je to něco málo přes měsíc, co jsme vás informovali o nových satelitních resp. leteckých záběrech některých částí České republiky v Google Maps a Google Earth. Tehdy Google pro část severní Moravy včetně Ostravy zpřístupnil snímky v již velmi slušném rozlišení dvaceti centimetrů na jeden pixel. Nyní už v Google Earth jsou v témže rozlišení dostupné letecké/satelitní snímky celé České republiky. Tedy kromě Prahy, jejíž letecké záběry jsou dokonce v rozlišení deseti centimetrů na jeden pixel. I v Google Maps by se nové kvalitnější obrázky měly brzy objevit (údajně maximálně v řádu dnů).

Místní zastoupení Googlu připomíná i další vylepšení pro české uživatelé, kterých se mapové služby Googlu v posledních měsících dočkaly. Kromě vrstevnic v terénním zobrazení v Google Earth jde o přidání databáze čísel popisných a souřadnic domů v řadě velkých měst, čímž se výrazně vylepšilo hledání konkrétních adres přes Google Maps. Ve spolupráci s Nelso.com přibyly i snímky řady restaurací, barů, pekáren a dalších podniků a nedávno došlo k propojení s Wikipedií. Uvidíme, čím odpoví portálová jednička Seznam.cz v rámci své mapové služby Mapy.cz. (Blog Google ČR)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).