Hlavní navigace

Nové verze: Opera 10.54 a Miranda IM 0.8.26

22. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Byla uvolněna nová Opera 10.54 pro MS Windows a Mac OS X. Uživatelé předchozích verzí by neměli s aktualizací zbytečně otálet, protože Opera 10.54 přichází s řešením pěti problémů bezpečnostního charakteru, z nichž je jeden hodnocen jako extrémně nebezpečný. Není tedy divu, že Opera Software doporučuje promptní aktualizaci. Verzi pro MS Windows si můžete stáhnout i ze Slunečnice.cz. Verze pro Mac OS X pak zahrnuje sérii různých dalších oprav. Vyřešen byl například problém se scrollováním přes…

Byla uvolněna nová Opera 10.54 pro MS Windows a Mac OS X. Uživatelé předchozích verzí by neměli s aktualizací zbytečně otálet, protože Opera 10.54 přichází s řešením pěti problémů bezpečnostního charakteru, z nichž je jeden hodnocen jako extrémně nebezpečný. Není tedy divu, že Opera Software doporučuje promptní aktualizaci. Verzi pro MS Windows si můžete stáhnout i ze Slunečnice.cz. Verze pro Mac OS X pak zahrnuje sérii různých dalších oprav. Vyřešen byl například problém se scrollováním přes trackpad přenosných počítačů MacBook nebo s otevíráním stránek z externích aplikací, pokud prohlížeče nebyl spuštěn. Vylepšen byl také instalační program, který nyní před instalací novější verze vždy nejdříve odebere tu starší.

Další softwarovou novinkou je Miranda IM 0.8.26. Tato prozatím poslední verze známého alternativního instant-messagingového klienta přichází například s opravou týkající se posílání zpráv z ICQ do sítě AIM uživatelům, kteří jsou právě offline. Komunikační sítě Windows Live Messenger se pak týká vyřešení problému s přenosem souborů u uživatelských účtů obsahujících v názvu velká písmena. U podpory sítě Yahoo Messenger došlo na odstranění chyby vyskytující se při nastavení přezdívky. Zájemci opět mohou stahovat i ze Slunečnice.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).