Hlavní navigace

Novela má přiklepnout licence členům Asociace digitálních televizí

15. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 5. 2007

Jednoznačně podporujeme návrh digitální novely od ministerstva vnitra, prohlásili minulý pátek členové Asociace digitálních televizí (ADT). Teprve nyní se ukazuje, proč mu dávají přednost před rozsáhlejší novelou z dílny ministerstva kultury. „Vnitrácká“ novela totiž počítá s automatickým udělením digitálních licencí těm společnostem, které je získaly už loni v dubnu a poté o ně rozhodnutím Městského soudu v Praze přišly.

Bez ohledu na výsledek soudních tahanic by tak oprávnění k zemskému digitálnímu vysílání dostaly televize Óčko, Barrandov, Febio TV, TV Pohoda, RTA a Z 1. Lidovým novinám to potvrdil předseda ADT a generální ředitel hudebního kanálu Óčko Jiří Balvín: Šest držitelů-nedržitelů digitálních licencí by je mělo dostat na období třeba čtyř pěti let s obnovitelností na dalších například pět let, aby se to obchodně vyplatilo.

Podle Balvína by novela nemusela digitálním televizím garantovat licenci na celých 12 let, jak tomu bývá u klasického licenčního řízení před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Návrh ministerstva vnitra prosazuje i předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva, který ho společně s bývalým náměstkem ministra informatiky, nyní náměstkem ministra vnitra pro informatiku Zdeňkem Zajíčkem minulý týden prezentoval členům ADT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.