Hlavní navigace

Novela zákona o elektronických komunikacích mohla způsobit odvolání ministra Mládka

Autor: Čestmír Polák
Jan Brychta

UVNITŘ TEXT – Text novely ZEKu je dostupný na webu Vlády ČR, některé navrhované změny mohly být důvodem pro odvolání ministra Jana Mládka.

Doba čtení: 1 minuta

Jedním z důvodů, proč se předseda vlády Bohuslav Sobotka rozhodl na začátku tohoto týdne odvolat ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, by mohly být sporné pasáže v návrhu novely zákona o elektronických komunikacích. Tu předložilo ministerstvo Legislativní radě vlády minulý týden, její schválení je také jedním z předpokladů pro zahájení procesu přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2.

PSALI JSME: Novela ZEKu doputovala na vládu, před schválením ji posoudí Legislativní rada vlády

KL18_hlasování

Zatímco předseda vlády požadoval účinnější ochranu spotřebitelů před cenovou politikou mobilních operátorů, navrhovaná novela ZEKu naopak možnosti obrany dále omezovala. Spor mezi premiérem a jeho ministrem tak nezpůsobilo narůstající zpoždění přechodu na DVB-T2, ale přílišná benevolentnost ministerstva průmyslu ve vztahu k drobným klientům mobilních operátorů. Jméno Mládkova nástupce oznámí Sobotka po zítřejším jednání u prezidenta, nejčastěji se v této souvislosti hovoří o koordinátorovi digitální agendy, ekonomovi Tomáši Prouzovi.

ANALÝZA: Z technické novely zákona o elektronických komunikacích k DVB-T2 se stává politikum

Odvolaný ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Stahujte návrh novely Zákona o elektronických komunikacích

Aktuální návrh novely ZEKu ke stažení:

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 483/1991 Sb., o České televizi, ve znění pozdějších předpisů

PO KLIKNUTÍ NA ODKAZ SE SPUSTÍ STAHOVÁNÍ TEXTU NOVELY VE FORMÁTU *.DOC S VYZNAČENÝMI NÁVRHY ZMĚN.

Originál dokumentu včetně doprovodných dokumentů a souvisejících náležitostí je dostupný na webu Vlády České republiky jako součást aplikace ODok.

Našli jste v článku chybu?