Hlavní navigace

Novela ZEKu by měla na pořad jednání Sněmovny dorazit až příští týden

17. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na úterním schvalování programu řádné květnové schůze sněmovny rozhodli poslanci o posunutí projednávání vládní novely zákona o elektronických komunikacích.

Původně měli poslanci o novele klíčové mimo jiné pro další proces přechodu na nový formát zemského televizního vysílání DVB-T2 rozhodnout na dnešní schůzi, nakonec by se na program měla dostat příští středu 24. května. Hlavním důvodem posunu je podle poslanců neúčast ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka z ČSSD, který spolu s prezidentem Milošem Zemanem odcestoval do Číny. 

Content First 2022_tip temata

PSALI JSME: Rovnost hlasů znamená, že Hospodářský výbor nedoporučil novelu ZEKu ke schválení

Vládní novelu už na začátku května nedoporučil Sněmovně schválit její Hospodářský výbor. Pro hlasovalo šest poslanců a šest se zdrželo, zbytek nedorazil kvůli plánované demisi současné vlády. Mezi pozměňovacími návrhy, které výbor nepodpořil, se ocitl i plán poslance Marka Bendy z ODS, který navrhoval vyřadit z novely pasáže upravující přechod na DVB-T2. Naopak kladné stanovisko zaujal výbor k návrhu Markéty Pekarové Adamové z TOP 09, která prosazuje, aby Česká televize během vysílání nadabovaných filmů nebo seriálů nabídla jako alternativu i jejich původní znění s titulky.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.