Hlavní navigace

Novinky v satelitním CS Linku a Skylinku: Nový program i přesuny

6. 11. 2010
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 115393
TÝDENNÍ REVIZE - Po několika měsících dochází na satelitní pozici 23,5 stupně východně ke změně v distribucí programů JOJ a JOJ Plus u služby CS Link. Společnost Media Vision, která je jejím provozovatelem, se dohodla s konkurenčním Skylinkem a šíří od tohoto týdne oba programy na stejné frekvenci. Tento krok otevřel možnost rozšíření programové nabídky o některou z dalších stanic, k čemuž došlo. Obě platformy nabízí od čtvrtka vysílání druhého programu panevropské stanice Eurosport. Prioritně se však budeme věnovat spuštění nové služby T-Mobile televize.

Odstartovala nová satelitní služba T-Mobile televize

1. listopad 2010 se do pomyslné kroniky satelitní televize v Česku zapíše jako spuštění další placené televize. I když jde již o pátou službu v tuzemsku nabízenou prostřednictvím družice, v jednom si odnáší prvenství – doposud jsme zde neměli virtuálního operátora. T-Mobile totiž fakticky přeprodává nabídku satelitní služby Skylink. Tím se výrazně liší také od své sesterské služby Magio Sat ze Slovenska. A jak je vůbec možné, že karta T-Mobile televize, jak se nová služba jmenuje, je levnější než ta od CS Linku nebo Skylinku? Není to tím, že by T-Mobile svou kartu dotoval, popřípadě ji prodával pod cenou? Určitě ne. Odmítá to i Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která je v tuzemsku zástupcem satelitního balíku Skylink a stojí za velkoobchodní nabídkou nové satelitní T-Mobile televize. Rozdíl mezi námi a T-Mobilem je v tom, že my v ceně karty nabízíme dva měsíce promo vysílání všech placených programů zdarma, uvedl Glisník.

Lukáš Polák: Startuje T-Mobile televize ze satelitu. Čím se liší od své sestry ze Slovenska?

JOJ a JOJ Plus v nabídce CS Linku a Skylinku na jedné frekvenci

Slovenské kanály JOJ a JOJ Plus již nebudou vysílat na satelitní pozici 23,5 stupně východně ze dvou frekvencí, tedy zvlášť pro služby CS Link a Skylink. Společnosti Media Vision, TradeTec a Towercom podepsaly smlouvu o nabídce tohoto programu na společných parametrech, které budou následující: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11797/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S/QPSK, kód CryptoWorks. Od úterý jsou již oba programy vysílány na nové frekvenci 11797 MHz a zároveň budou dostupné až do středy 3. 11. i na té původní. Od čtvrtka 4. 11. pak CS Link upozorní své zákazníky na přesun programů na televizních obrazovkách. Většina satelitních přijímačů nebude vyžadovat žádné přeladění, pouze se programy objeví na jiných pozicích v menu satelitního přijímače, uvedla marketingová manažerka společnosti Media Vision Lucie Gleichová.

Astra družice

Na družicích se pořád něco děje. (Zdroj: SES Astra)

Lukáš Polák: CS Link se domluvil se Skylinkem. JOJ a JOJ Plus na jednotné frekvenci
Lukáš Polák: Satelitní služby CS Link a Skylink zařazují do nabídky Eurosport 2
Lukáš Polák: TV JOJ skončila na původní frekvenci CS Linku. Odstartuje Eurosport 2

Dočkáme se nové televize Empatia?

Chystaný slovenský kanál TV Empatia, který měl odstartovat tento měsíc, konkrétně 11. listopadu, s velkou pravděpodobností v přesně stanoveném termínu nezahájí svůj program. Serveru DigiZone.cz to řekl jeho jednatel Patrik Bokroš. Vysílání proběhne možná ještě v průběhu listopadu, ale s největší pravděpodobností to bude až 1. prosince. Tento termín bychom rádi stihli, uvedl Bokroš. Empatia už vysílá v tuto chvíli na satelitu Astra 23,5 stupně východně barevné pruhy, ovšem v dohledné době se jí zde diváci nedočkají. O tomto projektu nemám žádné nové informace, přiznal serveru DigiZone.cz výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník, která je zástupcem platformy Skylink v České republice. Právě ta je distributorem signálu chystané slovenské televize na pozici 23,5 stupně východně. Bokroš uvedl, že dříve než na Nový rok ale ve Skylinku Empatia nebude.

Lukáš Polák: Slovenská TV Empatia odkládá start. Dojde k němu možná 1. prosince
Lukáš Polák: Chystaná televize Empatia měla zablokovanou doménu. Omylem

Stručně

Server Parabola.cz dnes informuje o tom, že společnost Media Vision, která je provozovatelem satelitní platformy CS Link, si objednala u firmy Irdeto várku osmdesáti tisíc karet se systémem podmíněného přístupu CryptoWorks. Web bohužel neuvádí, proč k tomuto kroku společnost přistoupila, mohlo by to ovšem ukazovat na to, že CS Link odkládá nasazení systému Irdeto.

Lukáš Polák: Systém Irdeto v nedohlednu? CS Link opět kupuje karty CryptoWorks

Ve třetím čtvrtletí rapidně poklesl počet zákazníků satelitní služby UPC Direct. Podle zveřejněných hospodářských výsledků společnosti Liberty Global, která je majitelem největšího kabelového a satelitního operátora u nás, jich bylo 83 tisíc. Ve druhém kvartálu letošního roku jich přitom bylo sice už pod sto tisíc, ale výsledná cifra se dostala na 95 tisíc.

Lukáš Polák: Počet zákazníků satelitní služby UPC Direct nadále klesá. Je jich 83 tisíc
Jan Potůček: Česká republika je lídrem v digitalizaci kabelové televize od UPC
Jan Potůček: UPC opět mezičtvrtletně klesl počet zákazníků kabelové televize

Ani ve druhém a třetím kvartálu letošního roku se nezměnila oblíbenost českých rozhlasových stanic u posluchačů. Pořadí na prvních třech místech tedy zůstává následující: Impuls, Evropa 2, Frekvence 1. Důležitým zjištěním však je, že všechny tři stanice si polepšily o několik desítek tisíc posluchačů. Nejlépe je na tom Impuls, kterému oproti minulému měření přibylo přes 80 tisíc příznivců.

Lukáš Polák: Impuls i Evropa 2 si polepšily. Pořadí oblíbenosti českých rádií se nemění

Kateřina Kalistová

Předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová a její podřízení si chtějí na hříšníky posvítit. (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)

Zřetelnější a jasné mají být podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) doplňkové texty k televizním reklamám na léky a léčivé přípravky, u nichž to vyžaduje zákon. Rada vydala stanovisko, v němž upřesňuje výklad pojmu „zřetelný text“, který obsahuje vysílací zákon. Jednoznačnější vysvětlení má předejít zbytečným sporům a správním řízením s provozovateli televizních stanic a zadavateli reklamy, kteří toto ustanovení obcházejí.

Jan Potůček: RRTV vyhlásila stop drobným textům v televizních reklamách na léky

Společnost Channels, která je v České republice a na Slovensku zástupcem stanice Travel Channel HD, zveřejnila ve středu programové schéma tohoto kanálu, jenž se objeví u některých operátorů od 15. listopadu. Jak v nedávném rozhovoru serveru DigiZone.cz řekla jeho zástupkyně Eva Sedláčková, jisté je prozatím zařazení do nabídky satelitní služby Skylink.

Lukáš Polák: Travel Channel HD zveřejnil programové schéma na listopad

CIF - osobnosti

Veřejnoprávní televize a rozhlas na Slovensku jsou o krok blíž ke sloučení do společné instituce Rozhlas a televize Slovenska (RTS). Poslanci slovenského parlamentu dnes ve zkráceném řízení schválili původní návrh ministerstva kultury, který již prošel vládou, a poslali jej do druhého čtení. Pro hlasovalo 74 poslanců, proti bylo 52 a tři se zdrželi, informoval slovenský deník Sme na svém webu.

Jan Potůček: Sloučení Slovenské televize a rozhlasu prošlo prvním čtením v parlamentu
Lukáš Polák: Slovenská vláda rozhodla o tom, že tamní televize a rozhlas se sloučí

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla:

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).