Hlavní navigace

Novoroční OVM po pěti letech s premiéry Česka a Slovenska z brněnské vily Tugendhat

27. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČT nabídne 1. ledna mimořádnou živou diskusi Petra Nečase a Róberta Fica z brněnské vily Tugendhat. Poté naváže poslední novoroční projev prezidenta Václava Klause.

Speciální vydání Otázek Václava Moravce s premiéry Česka a Slovenska Petrem Nečasem a Róbertem Ficem chystá na Nový rok Česká televize. Živou diskusi odvysílá stejně jako před pěti lety z brněnské vily Tugendhat, kde v létě 1992 dohadovali tehdejší premiéři České a Slovenské republiky Václav Klaus a Vladimír Mečiar na rozdělení Československa. V roce 2007 odtud ČT nabídla Otázky Václava Moravce s tehdejšími premiéry Mirkem Topolánkem a Róbertem Ficem.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: ČT 1 dá 17. a 24. ledna živé Prezidentské duely. Od 20 hodin s Václavem Moravcem

Vilu Tugendhat zvolila ČT záměrně, protože 1. ledna 2013 uběhne dvacet let od rozdělení společného státu Čechů a Slováků. Speciál Otázek nabídne ČT 1 a zpravodajská ČT 24 v pravé poledne. Od 13 hodin na ně na obou programech naváže přenos posledního novoročního projevu Václava Klause ve funkci prezidenta republiky. V březnu totiž Klausovi končí druhé funkční období a na Hradě by jej měl vystřídat některý z devíti kandidátů, kteří se účastní historicky první přímé volby hlavy státu, naplánované na leden.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).