Hlavní navigace

Novou prezidentkou a generální ředitelkou HP se stává Meg Whitmanová

Patrick Zandl

Společnost HP oznámila, že její představenstvo jmenovalo novou prezidentkou a výkonnou ředitelkou Meg Whitmanovou. Zároveň s tím dosavadní šéf Léo Apotheker odstupuje z pozice prezidenta a generálního ředitele. Současně se do pozice výkonného předsedy představenstva přesunul Ray Lane, aby se urychlilo jmenování nezávislého ředitele. Tato nově oznámená obsazení nejvyšších postů v HP mají okamžitou platnost a jsou důsledkem rozhodnutí Léa Apothekera odstoupit z pozice prezidenta a generálního…

Společnost HP oznámila, že její představenstvo jmenovalo novou prezidentkou a výkonnou ředitelkou Meg Whitmanovou. Zároveň s tím dosavadní šéf Léo Apotheker odstupuje z pozice prezidenta a generálního ředitele.

Současně se do pozice výkonného předsedy představenstva přesunul Ray Lane, aby se urychlilo jmenování nezávislého ředitele. Tato nově oznámená obsazení nejvyšších postů v HP mají okamžitou platnost a jsou důsledkem rozhodnutí Léa Apothekera odstoupit z pozice prezidenta a generálního ředitele společnosti HP.

KL17_hlasovani

Situaci v HP jsme podrobně rozebírali v tomto článku Jiřího Hlavenky: Hewlett-Packard rozlomený, nezlomený.

Meg Whitmanová působila v letech 1998 – 2008 jako výkonná ředitelka (CEO) ekomerčního giganta eBay, který za její vlády vyrostl z 30ti na 15 000 zaměstnanců s 8 miliardami ročního obratu. V roce 2009 kandidovala na post guvernéra Floridy, ale byla nakonec poražena, guvernérem se stal Jerry Brown. V únoru 2011 se stala členkou správní rady HP. Je také členkou správních rad společností Zipcar, Procter & Gamble a Teach for America. 

Našli jste v článku chybu?