Hlavní navigace

Petr Dvořák, nový šéf ČT: Změny v Událostech snad už na jaře 2012

21. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 9. 2011

Nový generální ředitel České televize Petr Dvořák, který se oficiálně ujme funkce 1. října, by chtěl první tři roky věnovat naplňování svých vizí, další tři roky by si pak mohla podle jeho slov Rada ČT i on užívat. Myšleno to bylo pochopitelně s nadsázkou. Zvolili jsme dobře, protože Petr Dvořák předvedl nejen precizní výkon, ale dodržel všechny parametry. Zaimponovalo mně i to, že mluvil 9 minut a 55 sekund, konstatoval předseda Rady ČT Milan Uhde jako poznámku k tomu, že Dvořák dodržel délku kandidátského projevu 10 minut.

MMF24

K TÉMATU: Sledovali jsme: Novým ředitelem ČT zvolen Petr Dvořák, nastoupí 1. října

Dvořákův projev podle Uhdeho ukázal, že Česká televize by se měla zaměřit především na kulturní stránku vysílání. Je to dobrý výsledek. Zvolili jsme dobře a budu se snažit o to, aby Rada sledovala kriticky jeho práci, uvedl Uhde. Dvořák poděkoval za důvěru celé radě. Česká televize se ocitla na jakési křižovatce. Doufám, že se mi podaří splnit nejen to, co jsem uvedl v dnešním projektu a prezentaci. Myslím si, že výzev a možností a problémů, které bude třeba do budoucna řešit a čelit jim, je více, uvedl Dvořák. Jednou z nich je pochopitelně i zpravodajská relace Události, která by se však změn, pokud mají mít smysl, dočkala až v polovině příštího roku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).