Hlavní navigace

Nový vídeňský multiplex C lze zachytit také v Česku

4. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 12. 2009

Rakouský multiplex C, který šíří svůj signál teprve od 1. prosince z vysílače Wien-Kahlenberg, zasahuje svým pokrytím také do České republiky. Přesvědčil se o tom čtenář serveru DigiZone.cz Robert Zeman, který bydlí přibližně dvacet kilometrů severozápadně od Břeclavi. Chytám to velice pěkně, dvojnásobně silněji než P3TV, uvedl v diskusi Zeman.

K TÉMATU: Do rakouského DVB-T míří regionální televize Wien TV a N1 TV

V novém multiplexu by podle původních informací měly být šířeny regionální programy Wien TV a N1 TV, podle popisu našeho čtenáře je obsah v současné době jiný. Jsou tam programy Wien TV a RT24, uvedl Zeman s tím, že se ještě navíc vysílají dvě pozice označené jako Service 3 a 4. Překvapením je také zařazení náboženské rozhlasové stanice Maria. Vysílání rádií v rakouských multiplexech totiž není obvyklé. Technické parametry: Kanál 53, modulace 16-QAM, FEC 3/4, ochranný interval 1/8, komprese MPEG-2, polarizace H.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.