Hlavní navigace

Nový vídeňský multiplex DVB-T zachytili na Slovensku, v Česku zatím ne

12. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Multiplex s novými rakouskými programy ATV II, Go TV a OKTO bude lépe přijímatelny u našich východních sousedů. Diváci také musí myslet na to, že je zde použitá vertikální polarizace.

Telekomunikační operátor ORS, který je dominantním poskytovatelem vysílacích služeb u našich jižních sousedů, zahájil už na konci minulého týdne testy nového digitálního multiplexu určeného pro hlavní rakouské město Vídeň. Jak se ukazuje z prvního pozorování našich čtenářů na diskusním fóru, s příjmem na území České republiky bude pravděpodobně problém, signál však doletí na Slovensko. Signál přijímám v obci Moravský Sväty Ján. S příjmem signálu z Kahlenbergu tu není problém, sdělil DigiZone.cz čtenář s iniciály M.Ch.

Cloud23

K TÉMATU: Vídeňské DVB-T se rozšíří o nové stanice. Na 41. kanálu bude výkon 40 kW

Díky novému digitálnímu multiplexu mohou diváci zachytit rakouskou komerční televizi ATV II, sesterský kanál televize ATV, hudební program Go TV, která míří na alternativněji laděného diváka, a regionální kanál Okto. Právě třetí jmenovaná stanice je pro českého diváka doposud neznámým pojmem. Svůj signál nikdy nešířila ani prostřednictvím družice. Její webové stránky jsou dostupné na adrese: http://okto.tv/, kde je možné sledovat i její živé vysílání (to není omezeno regionálně, čili live streaming mohou využít i diváci v Česku).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).