Hlavní navigace

Microsoft podrobněji představil nový Windows Live Essentials

3. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft na doméně windowslivepreview.com ukazuje novinky, které pro uživatele chystá v rámci tzv. čtvrté vlny Windows Live. Ta přinese vedle zbrusu nové verze freemailu Windows Live Hotmail s některými novými bezpečnostními prvky také předělaný balíček Windows Live Essentials. Z nabídnutých screenshotů je patrné, že všechny obsažené programy (kromě Windows Live Messengeru) již využívají rozhraní Ribbon, na které Microsoft hodně sází od nástupu Office 2007. Objevuje se i ve Windows 7 nebo…

Microsoft na doméně windowslivepre­view.com ukazuje novinky, které pro uživatele chystá v rámci tzv. čtvrté vlny Windows Live. Ta přinese vedle zbrusu nové verze freemailu Windows Live Hotmail s některými novými bezpečnostními prvky také předělaný balíček Windows Live Essentials. Z nabídnutých screenshotů je patrné, že všechny obsažené programy (kromě Windows Live Messengeru) již využívají rozhraní Ribbon, na které Microsoft hodně sází od nástupu Office 2007. Objevuje se i ve Windows 7 nebo Office 2010. Žádný nový program do balíčku nepřibude, ale všechny se dočkají určitých více či méně zásadních vylepšení. Již dříve bylo avizováno, že nový Windows Live Messenger nabídne podporu pro Facebook Chat, videohovory v HD kvalitě nebo textové konverzace v panelech. K těmto novinkám se přidá také podpora zasílání videovzkazů uživatelům, kteří jsou právě offline.

Windows Live Photo Gallery nabídne nové nástroje pro prohledávání databáze fotek uložených v počítači, rozšíří možnosti jejich publikování a sdílení v rámci sociálních sítí a také přinese základní úpravy fotek na jedno kliknutí (inspirace u konkurenčního programu Picasa se nezapře). Windows Live Movie Maker se zaměřuje hlavně na celkové zjednodušení práce s videem a jeho rychlejší publikování na Internetu. Reflektuje také vyšší nároky na výstupní kvalitu videa (HD rozlišení) a přidává podporu práce s webovou kamerou. Windows Live Mail kromě přepracovaného uživatelského rozhraní nabídne třeba zjednodušenou konfiguraci poštovních účtů po vzoru Thunderbirdu 3. Windows Live Writer poskytne například nové možnosti pro vkládání fotek do blogu v kombinaci s programem Windows Live Photo Gallery nebo službou Windows Live SkyDrive.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).