Hlavní navigace

Nový Windows Live Hotmail už nabíhá některým uživatelům

16. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft pozvolna začíná převádět uživatele své freemailové služby Windows Live Hotmail na novou verzi, jejíž příchod byl avizován již před několika týdny. Dle očekávání přináší propojení s Office Web Apps, ale třeba také propojení s Windows Live SkyDrive pro výměnu objemnějších souborů mezi uživateli. Na dlouhém seznamu novinek dále nalezneme předělanou uvítací obrazovku se shrnutím nově příchozích e-mailů a také oznámení z komunitních serverů. Přímo odsud bude možné poslat zprávu na Facebook…

Microsoft pozvolna začíná převádět uživatele své freemailové služby Windows Live Hotmail na novou verzi, jejíž příchod byl avizován již před několika týdny. Dle očekávání přináší propojení s Office Web Apps, ale třeba také propojení s Windows Live SkyDrive pro výměnu objemnějších souborů mezi uživateli. Na dlouhém seznamu novinek dále nalezneme předělanou uvítací obrazovku se shrnutím nově příchozích e-mailů a také oznámení z komunitních serverů. Přímo odsud bude možné poslat zprávu na Facebook. Ve složce s příchozí poštou lze nyní jednoduše vyfiltrovat jen e-maily od osob ze seznamu kontaktů a to jak přímo v adresáři schránky, tak i na komunitních serverech jako je Facebook, Twitter, LinkedIn nebo MySpace. Rovněž ale půjde omezit zobrazení příchozí pošty jen na e-mailové konference, zprávy s přiloženými dokumenty nebo obrázky.

Objevují se i novinky na poli bezpečnosti a ochrany soukromí. Inovovaný Windows Live Hotmail nabízí novou sadu nástrojů pro vyčištění schránky od nechtěných/ob­těžujících e-mailů. Přibývají i ochranné prvky před kompromitací e-mailové schránky, mezi něž patří funkce pro svázání schránky s konkrétním počítačem. Aktualizovaný Windows Live Hotmail patří do tzv. čtvrté vlny Windows Live, která zahrnuje třeba i zbrusu novou verzi balíčku Windows Live Essentials, jehož veřejná betaverze by měla vyjít do konce tohoto měsíce. To nový Windows Live Hotmail bude zpřístupňován pomaleji a postupně během celého léta. (Inside Windows Live)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.