Hlavní navigace

O operátorovi veřejnoprávního multiplexu má být jasno za týden

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 6. 2008

Kdo bude technickým operátorem veřejnoprávního multiplexu České televize a Českého rozhlasu, by mělo být na úrovni odborné komise jasno již v průběhu příštího týdne. Na dnešním zasedání Rady ČT to řekl technický ředitel ČT Rudolf Pop. Oficiálně však televize jméno vítěze oznámí až na zasedání televizní rady 9. července.

Komisi, která má vybrat operátora multiplexu, tvoří za ČT Rudolf Pop a vedoucí projektu digitalizace Pavel Hanuš, za Ministerstvo vnitra náměstek Zdeněk Zajíček, za Národní koordinační skupinu pro digitalizaci její předseda Zdeněk Duspiva, za Radu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) její předseda Pavel Dvořák, za Český rozhlas jeho generální ředitel Václav Kasík a za ČVUT pedagog Miloš Klíma.

Odborná komise začala pracovat před deseti dny a dosud se sešla dvakrát. Na prvním jednání otevírala obálky s přihláškami do výběrového řízení, a na druhém si stanovila postup pro výběr vítěze. Do soutěže se přihlásili tři zájemci: České Radiokomunikace, Bohemia Royal a Tri R. Vybraný operátor má zajišťovat technický provoz veřejnoprávního multiplexu po dobu třinácti let, tedy do roku 2021.

MM socky3

Ačkoli by o vítězi (nebo vítězích, protože jich může být více) tendru mělo být jasno už příští týden, návrh na ukončení soutěže se jménem vítěze chce komise předat generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi až 30. června. Původně chtěla ČT oznámit výsledek výběru už v polovině tohoto měsíce. Podle Popa však posun termínu nezpůsobí další odklad zahájení vysílání veřejnoprávního multiplexu na Plzeňsku, které je naplánováno na začátek července.

Právě ke spouštění veřejnoprávního multiplexu na plzeňských vysílačích Krašov a Krkavec, a vypínání analogového vysílání ČT 2 na Krkavci, se bude věnovat zítřejší tisková konference ČT v sídle plzeňského Krajského úřadu. Server DigiZone.cz bude na místě a přinese vám aktuální informace.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.