Hlavní navigace

O provoz veřejnoprávního multiplexu se zajímá deset operátorů

4. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 2. 2008

Deset společností si do poloviny minulého týdne vyzvedlo zadávací dokumentaci k výběrovému řízení na technického operátora zemského digitálního multiplexu veřejné služby. Tendr vyhlásila v prosinci Česká televize, která nedávno stanovila nový termín pro podávání přihlášek do 13. února. Podle technického ředitele ČT Rudolfa Popa zájemci s přihlašováním tradičně vyčkávají na poslední chvíli.

PLÁN ČESKÉ TELEVIZE: Veřejnoprávní multiplex: 2008 do Čech, 2009–10 na Moravu

Jde o firmy, které – i z taktického hlediska – nosí obálky s přihláškami deset minut před uzavíracím termínem, řekl Pop v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Podle ředitele techniky ČT se o výběrové řízení nezajímají pouze firmy z České republiky. Vzhledem k velikosti a finanční náročnosti zakázky máme nastavená přísná pravidla, kdo se soutěže může zúčastnit. Uchazeč už musí v telekomunikačním oboru pracovat a mít s ním zkušenost v rámci finančního plnění, které má z podobných služeb, dodal.

ebf - tip do článku - debata

Posunutí termínu pro podávání přihlášek, který byl původně stanovený na konec ledna, způsobilo zpoždění tisku inzerátu v Hospodářských novinách. Jak už ale serveru DigiZone.cz řekl vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš, na termínu vyhlášení vítěze soutěže se nic nemění. Totéž potvrzuje i Rudolf Pop: Vítěze výběrového řízení chceme vyhlásit do 28. února.

Rozhovor s technickým ředitelem ČT Rudolfem Popem čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).