Hlavní navigace

O zpoplatnění programů v základní nabídce CS Linku a Skylinku se hovořilo už v březnu

31. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O chystané novince u satelitních služeb CS Link a Skylink už se vědělo před dvěma měsíci. Informaci přinesl tehdy prozatím jako spekulaci slovenský web Solid Europe.

Takzvaný servisní poplatek, který zavedly satelitní služby CS Link a Skylink, je poměrně čerstvou záležitostí, v praxi jde v podstatě o zpoplatnění programů v základní nabídce, spekulace o této významné změně u obou operátorů se ale objevily o několik měsíců dříve. Už 15. března web Solid Europe přinesl následující zprávu: Slovenské a české satelitní televizní stanice bez poplatků jsou v ohrožení. Nový majitel M77 uvažuje o zpoplatnění i těchto základních programů, a to už od léta.

Marketing Meeting balicek

K TÉMATU: Skylink a CS Link od září zavedou servisní poplatek 29 Kč u neplacených nabídek 

Jaromír Glisník, předseda představenstva společnosti M77 Group, která je provozovatelem obou služeb, tehdy serveru Parabola.cz řekl: Bezplatná nabídka se jmenuje bezplatná, protože se za ni neplatí. a dodal: Pokud provozujeme něco bez nákladů, nehodláme to zpoplatnit. Paradoxní však je, že bývalý šéf Skylinku, který po reorganizaci obou operátorů povýšil, měl a zároveň neměl pravdu. Oběma službám se totiž podařilo schovat platbu za základní stanice právě za tzv. Servisní poplatek. Touto kličkou, na kterou přišla M77 Group, se podle slov mluvčí Michaely Fričové chce zabývat i Česká televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).