Hlavní navigace

O2 tlačí svou televizi všem, bez ohledu na operátora

25. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: O2
Nový set-top-box O2TV už je otevřený jakémukoliv drátu a Kellnerův operátor si tak otevírá cestu k novým zákazníkům.

Nový set-top-box stál firmu rok příprav, alespoň tedy podle šéfa marketingu Davida Duroně. Domácí televizi umí proměnit na O2TV bez ohledu na to, jaká firma přivádí do set-top-boxu internet. 

Operátor zároveň s tím mění službu O2TV Air, a to tak, že mobilní verze získá místo jednatřiceti osmapadesát programů. Nová služba prostě jen rozšířila záběr z mobilů i na nově upravený set-top-box. 

Ke sledování televizního vysílání v nižším rozlišení stačí připojení s rychlostí kolem 3 Mbit/s. „Pro sledování O2 Sport v HD doporučujeme zákazníkům, aby jejich internetová přípojka měla rychlost alespoň 6 Mbit/s,“ upozorňuje Duroň.

Cloud23

Operátorská televize je jednou ze služeb, které mohou být pro telekomunikační firmy novým zdrojem peněz. Na konci září registrovalo O2 193 tisíc platících diváků. Podle operátora jde o osmiprocentní nárůst ve srovnání s loňským rokem. V srpnu se také rozjela O2TV Sport, která si pořídila exkluzivní práva na fotbalovou Ligu mistrů.

Drsná kúra, kterou operátorovi naordinoval nový majitel, navíc nese zjevně výsledky. O2 zvýšilo za prvních devět měsíců letošního roku čistý zisk o 49 procent a do Kellnerovy kasičky putovalo 3,73 miliardy korun

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).