Hlavní navigace

Obchody ze sítě Vltava Stores zavedou podporu PayPalu

Jiří Macich ml.

Internetové obchody ze sítě Vltava Stores umožní zákazníkům platit i přes platební systém PayPal, který otevřel své brány českým klientům zhruba před půl rokem. PayPal bude jako první nasazen přímo v obchodě s knihami, DVD a hudbou Vltava.cz. Jeho spuštění je otázkou několika blízkých týdnů. Zrychluje se tím dodávání zboží, protože peníze jsou převedeny okamžitě, uvedl pro Hospodářské noviny Ondřej Fridrich z marketingu Vltava Stores.

Internetové obchody ze sítě Vltava Stores umožní zákazníkům platit i přes platební systém PayPal, který otevřel své brány českým klientům zhruba před půl rokem.

PayPal bude jako první nasazen přímo v obchodě s knihami, DVD a hudbou Vltava.cz. Jeho spuštění je otázkou několika blízkých týdnů. Zrychluje se tím dodávání zboží, protože peníze jsou převedeny okamžitě, uvedl pro Hospodářské noviny Ondřej Fridrich z marketingu Vltava Stores.

Marcom

Konkurence je však skeptická. Důvodem jsou mimo jiné poplatky. Vzhledem k částkám, které zákazníci platí v našich obchodech, by takový poplatek často činil i několik stovek korun. I z toho důvodu jsem k zavedení PayPalu u nás skeptický, říká Ondřej Fryc, ředitel sítě Internet Mall.

Vedle obchodů nabídne Vltava Stores platbu přes PayPal i v internetové aukční síni Aukce.cz. Konkurenční Aukro.cz se PayPalu také vyloženě nebrání. Počkáme ovšem nejprve na to, jak se PayPal po zavedení v Česku chytne a až poté se rozhodneme, který ze systémů použijeme, citují Hospodářské noviny Oto Obdržálka, šéfa Aukra. (DigiWeb.cz)

Našli jste v článku chybu?
23. 4. 2007 20:08
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Konečně první! Na toto jsem čekal a doufám, že další obchody budou budou tuto formu platby v budoucnu podporovat.
23. 4. 2007 15:06
Rdm (neregistrovaný)
Za monetku by se musela postavit některá z našich bank, protože to jinak naše zákony neumožňují (PayPal nemá sídlo v ČR takže může podnikat). Nasazení PayPalu na Vltava stores chápu jen jako řiťozelectví, protože pokud PayPal není schopen dát pár tisíc za překlad svého rozhraní, není podle mne seríozní službou pro český trh.