Hlavní navigace

Obchody ze sítě Vltava Stores zavedou podporu PayPalu

23. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetové obchody ze sítě Vltava Stores umožní zákazníkům platit i přes platební systém PayPal, který otevřel své brány českým klientům zhruba před půl rokem. PayPal bude jako první nasazen přímo v obchodě s knihami, DVD a hudbou Vltava.cz. Jeho spuštění je otázkou několika blízkých týdnů. Zrychluje se tím dodávání zboží, protože peníze jsou převedeny okamžitě, uvedl pro Hospodářské noviny Ondřej Fridrich z marketingu Vltava Stores.

Internetové obchody ze sítě Vltava Stores umožní zákazníkům platit i přes platební systém PayPal, který otevřel své brány českým klientům zhruba před půl rokem.

PayPal bude jako první nasazen přímo v obchodě s knihami, DVD a hudbou Vltava.cz. Jeho spuštění je otázkou několika blízkých týdnů. Zrychluje se tím dodávání zboží, protože peníze jsou převedeny okamžitě, uvedl pro Hospodářské noviny Ondřej Fridrich z marketingu Vltava Stores.

KL24

Konkurence je však skeptická. Důvodem jsou mimo jiné poplatky. Vzhledem k částkám, které zákazníci platí v našich obchodech, by takový poplatek často činil i několik stovek korun. I z toho důvodu jsem k zavedení PayPalu u nás skeptický, říká Ondřej Fryc, ředitel sítě Internet Mall.

Vedle obchodů nabídne Vltava Stores platbu přes PayPal i v internetové aukční síni Aukce.cz. Konkurenční Aukro.cz se PayPalu také vyloženě nebrání. Počkáme ovšem nejprve na to, jak se PayPal po zavedení v Česku chytne a až poté se rozhodneme, který ze systémů použijeme, citují Hospodářské noviny Oto Obdržálka, šéfa Aukra. (DigiWeb.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).