Hlavní navigace

Očekávaný DSM 5.0 za okamžik

Autor: Synology
AKTUALIZOVÁNO 10. 3.: Synology, které nejprve vydalo zprávu, že DSM 5.0 bude uveden ode dneška za asi týden, ho dnes ráno uvolnilo ke stažení. RECENZi ČEKEJTE 21.3.
Bohumil Herwig
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obslužný software pro populární NAS servery Synology jde právě do finiše. V konečné podobě by se měl objevit během týdne. Ohlásil to distributor Synology, společnost Kobe s tím, že vedle přepracovaného uživatelského rozhraní přinese především více než 60 aplikací na vyžádání (Centrum balíčků – Apps), podporu dotykových obrazovek a widgetů, srozumitelnější systém upozornění, vylepšené zálohování a replikace či snadnější vzdálený přístup k souborům a optimalizaci pro multimédia. To vše při jednak plné lokalizaci do češtiny a také zachování stávajícího konceptu jednotného designu a správy.

EBF20-tip-early-liftago-dodo-zoot-siko

Oznámena byla i výraznější podpora přístupu z mobilních zařízení díky vylepšení aplikace DS file, která má mj. zavedeno stromové zobrazení a uživatelé platformy Android (podporovány jsou ale i Windows Phone 8) nyní mohou přenášet fotografie přes Apple TV a také si mohou uložit videa ze serveru pro sledování off-line.

DSM 5.0 bude k dispozici zdarma pro kompletní řady serverů DiskStation nebo RackStation 10 a vyšší (10 až 14), tj. pro zařízení od roku 2010 a o jejím významu pro Synology svědčí už pojmenování verze jako takové – 5.0 nastupuje přímo po 4.3.