Hlavní navigace

Óčko má smlouvu na vysílání v multiplexu 3 do konce roku 2009

16. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 2. 2009

Hudební televize Óčko může vysílat v zemské digitální síti 3 minimálně do konce letošního roku. Právě na toto období stanice podepsala smlouvu s operátorem multiplexu, společností Czech Digital Group (CDG). Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel Óčka Jiří Balvín.

K TÉMATU: Telefónica O2 má do 15. března aktualizovat termíny startu multiplexu 4

Óčko zatím odmítlo podepsat s CDG dlouhodobější smlouvu na několik let dopředu, protože čeká na nabídku Telefóniky O2 s podmínkami pro vysílání v jejím multiplexu 4. Dosud nám ale Telefónica nepředložila žádnou nabídku, řekl Balvín. V prosinci loňského roku se vedení Telefóniky setkalo s předsedou Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavlem Dvořákem a slíbilo, že do poloviny letošního ledna předloží nový harmonogram spouštění vysílačů multiplexu 4.

ICTZ23

V té době se setkali i s námi a slibovali totéž. Později ČTÚ oznámil, že se termín posouvá na polovinu února, ale ta je taky za námi a Telefónica stále nic nepředložila, říká Balvín. Óčko podle něj sdělilo CDG, že s podpisem dlouhodobější smlouvy počká až na nabídku Telefóniky, aby mohlo porovnat nabídky obou firem. Operátor multiplexu 4, který nyní vysílá v Praze, Brně, Ostravě a Plzni a jeho signál pokrývá 27 procent obyvatel České republiky, sliboval, že do poloviny letošního května zvýší pokrytí na 45 procent populace (takové pokrytí má nyní multiplex 3).

Zájem o jednání s Telefónikou již dříve deklarovala zpravodajská televize Z1, která stejně jako Óčko momentálně vysílá v multiplexu 3 společnosti CDG.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.