Hlavní navigace

Od neděle Nova nabídne HD verzi zpravodajství a publicistiky

9. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 10. 2007

Televize Nova v neděli spustí dlouho očekávané vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Pilotnímu vysílání Novy HD bude v sobotu předcházet oslava pětitisícího vydání Televizních novin a slavnostní otevření nového zpravodajského centra, odkud bude televize odbavovat veškeré vysílání zpravodajských a publicistických pořadů jak ve standardním, tak vysokém rozlišení.

Napsali jsme o připravovaných testech HDTV televize Nova:

HD verzi budou mít zatím jen zpravodajské a publicistické pořady. Kromě Televizních novin a jejich odpolední verze tedy i Snídaně s Novou nebo Na vlastní oči. Zpravodajské štáby v Praze, ale také všichni krajánci jsou už od léta vybaveni HD kamerami. Jak už dříve serveru DigiZone.cz řekl technický ředitel Novy Ivo Ferkl, kromě SD a HD výstupů Nova nabídne u zpravodajství a publicistiky také vysílání ve formátu 16:9.

Mobile Internet Forum 2022

Nova HD se zatím objeví v nabídce některých IPTV operátorů, výhledově také v kabelových rozvodech a na satelitu. Komerčně bude možné toto vysílání sledovat od pondělí 15. října. Narozdíl od podobného testu České televize ovšem nepůjde o přepočítávanou verzi z klasického standardního rozlišení, ale full HD vysílání v rozlišení 1080i.

Ve vysokém rozlišení ale nepoběží celé vysílání Novy, pouze vybrané pořady. Pokud zrovna poběží pořad, který bude mít televize pouze ve standardním rozlišení, nebude jej přepočítávat do HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.