Hlavní navigace

Od Štědrého dne Nova v multiplexu A i na Domažlicku

23. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 12. 2006

Program televize Nova bude od Štědrého dne součástí multiplexu A v Domažlicích, oznámil včera Martin Roztočil, ředitel úseku vysílacích služeb Radiokomunikací. Provozovatel digitální sítě A doporučuje také vyzkoušet příjem DVB-T na Domažlicku na 38. kanále, který bude po přidání datového toku programu TV Nova nastaven na maximálně dosažitelné parametry za současných provozních podmínek vysílače Vraní vrch.

Na základě výsledků kontrolních měření a po dohodě s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) se Radiokomunikace snaží optimalizovat vysílací parametry digitálního vysílání pro Domažlicko, a to ode dneška na dobu jednoho měsíce, dodal včera Martin Roztočil. Po uplynutí měsíční lhůty se situace buď vrátí do původního stavu, nebo, bude-li ČTÚ souhlasit, zůstane vysílání v nové podobě. Optimalizované vysílání přinese divákům možnost lepšího digitálního příjmu televize.

MM socky3

Radiokomunikace také změnily vysílací kmitočty v oblasti intenzivního rušení 7. a 8. kanálu III. pásma v západních Čechách, a to ve třech nejvíce postižených lokalitách. Televizní převáděč Železná Ruda – Rozvodí, který vysílal na kanále 33, vysílá od středy na kanále 26 pásma UHF. Televizní převáděč Nýrsko, který vysílal na kanále 7 pásma VHF vysílá od čtvrtka na kanále 26 pásma UHF. V obou případech je polarizace horizontální. Televizní převáděč Klatovy Hůrka, který vysílal na kanále 8 III. pásma, vysílá od čtvrtka na kanále 11 III. pásma, polarizace je tentokrát vertikální.

Problémy v dalších lokalitách postižených rušením DVB-T signálem z Německa se Radiokomunikace po dohodě s ČTÚ a TV Nova pokusí řešit v průběhu ledna 2007.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.