Hlavní navigace

Odchod ČT z multiplexu A by měl mít asi dvouměsíční skluz, míní ČRa

12. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 8. 2008

Ekonomický deník E15 přináší ve svém dnešním vydání rozhovor s ředitelem pro transformaci Českých Radiokomunikací (ČRa) Kamilem Levinským. Ten v něm hovořil mj. o podpisu smlouvy na vysílací služby pro veřejnoprávní multiplex právě mezi Českou televizí (ČT) a ČRa. Ta je podle jeho slov postavena tak, že by měla ČT přinést úsporu při ukončování analogového vysílání. Radiokomunikace mají také k dispozici právní rozbor, který dokazuje, že společnost nepochybila, resp. neporušila zadávací dokumentaci televize.

K TÉMATU: ČT podepsala s ČRa smlouvu o veřejnoprávním multiplexu

Levinský však v rozhovoru zdůraznil, že některé body smlouvy byly upraveny tak, aby vyhovovaly lépe požadavkům ČT. Co se týká postavení slovenské společnosti Towercom v tendru, která měla zajistit dokrytí některých oblastí, tak k ní se nechtěl ředitel pro transformaci ČRa vůbec vyjádřit. Máme na to jedinou odpověď: České Radiokomunikace podepsaly s Českou televizí smlouvu na 95procentní pokrytí do roku 2010, konstatoval Levinský. Dodal však, že ČRa nabízely ČT plán pokrytí nad rámec požadavků, a co se Towercomu týká, vyjádření poskytnou nejlépe lidé z veřejnoprávní TV.

ICTZ23

GLOSA: Havarijní TPP na obzoru?

Vysoce postavený manažer také řekl, že skutečně nebylo možné zajistit plné pokrytí Česka do roku 2011, jak bylo požadováno původně. Po příchodu nových majitelů jsme si zanalyzovali všechny možné dopady digitalizace a zjistili jsme, že jsme legislativou tlačeni do termínů, které jsou pro nás nesplnitelné, zhodnotil situaci Levinský. Svou digitální síť by chtěly ČRa nastartovat od počátku listopadu. Odchod ČT z multiplexu A by se tak dle jejich plánů měl zpozdit přibližně o dva měsíce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.