Hlavní navigace

Odstartoval Fanda HD, naladí ho ale pouze vybraní zájemci

9. 3. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Televize Nova spustila svou dlouho očekávanou HD verzi programu Fanda, který nabídne ve vysokém rozlišení například sport nebo filmy. Jeho dostupnost je prozatím omezená.

Fanda HD je zatím dostupný pouze v síti operátora UPC

Nikoli v celoplošném pozemním multiplexu 4, ale v nabídce digitální kabelové televize UPC dnes odstartuje HD verze programu Fanda, pátého kanálu televize Nova zaměřeného na muže. Původně zdroj z Novy server DigiZone.cz informoval o startu Fandy HD ve čtvrté celoplošné pozemní televizní síti s tím, že by se v ní měl objevit odpoledne mezi 14. a 15. hodinou. Později svoji informaci opravil na zařazení Fandy HD do nabídky největší tuzemské kabelové společnosti UPC.

Digitální kabelová televize UPC již nyní nabízí hlavní program Novy v HD rozlišení a rovněž Novu Sport HD. Fanda tak bude třetím programem skupiny Nova, který operátor nabídne ve vysokém rozlišení. Diváci je prostřednictvím budou moci sledovat v nativním HD přenosy fotbalové Evropské ligy UEFA, domácí hokejovou extraligu, KHL, ale i vybraná tenisová utkání.

Generální ředitel Novy Jan Andruško má na rozšiřování multiplexu 4 velký zájem. Mediální skupina tu šíří svůj nový program Fanda zaměřený na muže.
Autor: TV Nova

Generální ředitel Novy Jan Andruško má na rozšiřování multiplexu 4 velký zájem. Jeho diváci se ale (zatím) vysílání programu Fanda v HD kvalitě nedočkali.

Jan Potůček: Změna: Fanda HD dnes neodstartuje v multiplexu 4, ale v kabelovce UPC

Smíchov a Telka vstoupily konečně na satelit

Zákazníci satelitních služeb Skylink a CS Link mohou od pátku naladit dva nejmladší kanály televize Nova, zábavné stanice Smíchov a Telka. Oba se objevily v základních programových nabídkách, naladí je tedy všichni zákazníci obou platforem, provozovaných lucemburskou společností M7 Group. „Dohodli jsme se společnosti M7 Group na uplinku kanálů Smíchov a Telka a v tuto chvíli jednáme se všemi operátory. Kampaň pro diváky začne na obrazovkách záhy,“ řekl serveru DigiZone.cz vedoucí PR oddělení Novy Josef Koukolíček.

Chystaná stanice Smíchov už od čtvrtka rotuje promo smyčku v multiplexu 3.
Autor: repro foto Smíchov

Se Smíchovem a Telkou už se mohou bavit i satelitní diváci.

Jan Potůček: Smíchov a Telka už jsou na satelitu, na všech kartách Skylinku a CS Linku

Stanice Primy mají nový web

Kompletně do nového grafického vizuálu se krátce po domovské stránce České televize „převlékl“ i portál FTV Prima na adrese www.iprima.cz. Nový vizuálně atraktivní a přehledný design stránek zároveň umožňuje lépe redakčně pracovat s prostorem a obsahem na této tzv. superhomepage, přiblížil vedoucí PR oddělení Prima Group Václav Mazánek. Zájemci tu mohou najít například autorské články, fotogalerie a videa z natáčení vybraných pořadů.

Na změnu superhomepage bude postupně navazovat i proměna podstránek všech hlavních programových pilířů televizí ze skupiny FTV Prima – například pořadů Cesty domů, Polívka na víně, Partička, Pekelná výzva, Vylomeniny a dalších. A také menších kanálů Prima COOL a Prima love, přiblížil Mazánek. Bývalý šéf internetu Novy a současný ředitel Prima On-line Daniel Grunt věří, že novinky a exkluzivitu návštěvníci stránek ocení.

Nová podoba hlavní webové stránky Prima Group
Autor: repro foto iprima.cz

Nová podoba hlavní webové stránky Prima Group

Lukáš Polák: Prima Group spustila novou podobu svých stránek. Změnila se i homepage

Stručně

Někdo by mohl chápat analogové vysílání již jako přežitek a upíná se k digitálnímu způsobu distribuce. To ale není úplně nejlepší řešení. Už před lety to pochopily některé stanice u nás a nyní se k nim přidávají další.

Lukáš Polák: Střední vlny ožívají. Kdysi zapomenuté pásmo v Česku začíná být opět v kurzu

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, se u našich východních sousedů připravuje na spuštění prvního zemského digitálního multiplexu (DVB-T). V současné době je jeho provoz na bázi experimentu a běží z několika vysílačů.

Lukáš Polák: Na Slovensku testuje další zemský DVB-T multiplex, na starosti ho má Towercom

Nový širokoúhlý formát a změnu grafického vizuálu si od dubna nadělí tematická stanice Film+. Oznámil to Jakub Zika, mediální zástupce společnosti IKO Kabel, která tento kanál na českém a slovenském trhu provozuje spolu s programem Fishing&Hunting.

Lukáš Polák: Film+ začne vysílat od dubna širokoúhle a změní vizuál


Repro foto: Film+ Bulgaria

Bulharský Film+ už vysílá ve formátu 16:9 dlouhodobě.

Víc než polovina obyvatel Česka může od pátku naladit první tuzemské vyloženě digitální komerční rádio. Po multiplexech společnosti Teleko vstoupilo i do sítí firmy RTIcz na Plzeňsku, Karlovarsku a Českobudějovicku.

Jan Potůček: SeeJay Radio zahájilo vysílání v digitální síti RTIcz v západních a jižních Čechách

Návrat televizních hlasatelů na české obrazovky přichystala televize Barrandov. Od příštího pondělí 11. března budou programem této televize provázet Marie Retková a Aleš Cibulka, někdejší tváře České televize.

Jan Potůček: Televizní hlasatelé se vrací. TV Barrandov angažovala Marii Retkovou a Aleše Cibulku

CIF23

Očekávaný investigativní pořad Bez cenzury, za kterým stojí novinář a politik Radek John, zatím očekávání televize nesplnil. Ač sám John předpokládal, že by ho mohly sledovat stovky tisíc diváků, realita byla v úterý večer jiná. Pořad si nenechalo ujít pouze 145 tisíc diváků při podílu na publiku (share) 3,43 %.

Lukáš Polák: Nový Johnův investigativní pořad diváky nelákal, Liga mistrů na Primě Cool rekordní

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).