Hlavní navigace

Odstartovala česká taneční internetová televize Dance TV

3. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 3. 2009

O měsíc později, než se počítalo, zahájila včera dopoledne v 10 hodin vysílání internetová taneční televize Dance TV. Tu provozuje stejně jako rozhlasovou stanici Dance Radio počítačová firma Czech Computer. Jedná se o doplňkovou službu pro posluchače, kteří pokud nebudou chtít jen poslouchat, mohou i sledovat videoklipy. Vzhledem k nemožnosti sesynchronizovat proud televize a rádia, je stream na Dance TV odlišný.

Důvodem rozdílnosti proudu mezi rádiem a televizí je také skutečnost, že k mnoha songům, které Dance Radio hraje, ještě nejsou videoklipy zhotoveny. Dance TV umožňuje posluchači sledovat vybrané songy, a to již od zlaté éry 80. let až po současné novinky, které ve formě videoklipů vyšly. Televize slibuje kromě jiného také mini seriály o světových DJ's, pořad KLIP CHART's, reportáže z různých party, diskoték a v neposlední řadě i video seriály z akcí Dance Radia (např. Dance parníky).

Vysílání Dance TV je možné spustit zde. Na projektu se formou streamingu podílí portál Play.cz.

ČTĚTE TAKÉ:
Dance radio plánuje spustit v únoru internetovou televizi
Na návštěvě u… Dance radia, oblíbené stanice z DAB rozhlasu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.