Hlavní navigace

Oficiálně potvrzeno, Nova Sport HD startuje v sobotu

17. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 2. 2009

Vedení televize Nova dnes prostřednictvím tiskového manažera Michala Kloudy potvrdilo informaci serveru DigiZone.cz z minulého týdne, kdy jsme vás informovali, že Nova Sport odstartuje tuto sobotu ve vysokém rozlišení obrazu u několika operátorů. Půjde nejen o společnost Mattes AD a firmy RIO Media a TKR Jašek, kterým bude první jmenovaný operátor službu přeprodávat, ale také o Telefónicu O2.

K TÉMATU: Příští sobotu odstartuje Nova Sport HD

Po spuštění vysílání ve formátu 16:9, je dokončení projektu Nova Sport HD splněním dalšího cíle, který jsme si vytyčili v rámci projektu rebrandingu a začlenění do skupiny stanic společnosti CET 21 spol. s r.o., konstatoval dnes ředitel stanice Marek Kindernay, který dodal, že kanál tak splnil svůj závazek, který jim dal na podzim roku 2008. Prvním přenosem ve vysokém rozlišení bude zápas anglické Premier League mezi týmy Aston Villa a Chelsea, a to v sobotu 21. února od 13.40.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Letošní rok bude bohatý na HDTV. Co nás čeká?

Nova neuvádí, jaké přenosy bude v HDTV sportovní kanál nabízet, ale slibuje, že se bude snažit, aby to byl maximální počet. Mělo by jít o všechny přenosy, které distributor signálu v této kvalitě nabídne. Jedná se především o Premier League, NHL, a některé magazíny, které jsou vyráběny v kvalitě HD, dodal tiskový manažer Michal Klouda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).