Hlavní navigace

Oficiální návštěvnost českého internetu bude dále měřit Gemius

David Slížek

NetMonitor zůstane v rukou stávajícího provozovatele, agentury Gemius. Ta vyhrála tendr a slibuje nové funkce a rychlejší dodávky dat.

Ze dvou finalistů byl nakonec v tendru Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) úspěšnější Gemius. Bude tak oficiální měření návštěvnosti českého internetu, NetMonitor, provozovat i v letech 2017 – 2020. Výsledky výběrového řízení oznámil SPIR na svém webu.

Rozhodla prý vylepšení, která provozovatel slibuje. „V rámci analýzy dat bude pro odběratele k dispozici funkce gemiusOverNight, která poskytuje data o chování uživatelů hned následující den, což představuje zásadní zkrácení proti současnému stavu,“ slibuje předseda výkonné rady SPIR Ján Simkanič (zároveň výkonný ředitel Internet Info, vydavatele Lupy – pozn. redakce).

Dnes NetMonitor vydává oficiální data až 15. den po skončení měřeného měsíce. 

"S rostoucím významem streamingu také oceňujeme rozšířené informace o konzumaci videí. Nová funkce také umožní pohled na to, zda je obsah konzumován z domova či z práce,“ dodává Simkanič.

Content 2017 - tip Footshop

V novém NetMonitoru má podle něj přibýt i možnost analýzy dat přes hranice kalendářního měsíce, nový online nástroj pro reportování výsledků anebo přesnější měření času, které rozlišuje, jak se při prohlížení stránek uživatel chová.

Novinky budou k dispozici od roku 2017, testovat se začnou v druhé půlce letošního roku.

Našli jste v článku chybu?
4. 5. 2016 7:52
Petr M (neregistrovaný)

Nepoužívám adBLock. Na co? Router, proxy a firewall se postará.

Mimochodem, třeba jenom přidáním bbmedia na seznam klesl objem stahovaných dat o desítky procent, net je 2x rychlejší a najednou byl mimo reklam na webovkách i rozumný text... Jsem spokojen.

A Gemius si hlídám explicitně...

3. 5. 2016 16:48
Kokos99 (neregistrovaný)

Tenhle sh1t je nutné blokovat. Proti Google Analytics nic napříkald nemám, ale tahle sračka, co klidně třeba trvá i půl minuty na načtení je tak hrozná, že to blokuji rovnou v hosts souboru.