Hlavní navigace

OpenCard: internetová petice se dožaduje změn

24. 7. 2009
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Občanské sdružení Iuridicum Remedium připravilo internetovou petici požadující změny v systému čipových karet OpenCard. Petice operuje se třemi požadavky: Zavedení multifunkční karty opencard, pro jejíž vydání nebude nutné poskytovat osobní údaje a která bude vydávána za stejných, nediskriminujících podmínek, jako dosud vydávaná karta Výmaz všech osobních i uživatelských údajů a informací o držiteli běžné opencard z centrální evidence a databází po skončení platnosti karty. Dodržení povinnosti…

Občanské sdružení Iuridicum Remedium připravilo internetovou petici požadující změny v systému čipových karet OpenCard. Petice operuje se třemi požadavky:

  • Zavedení multifunkční karty opencard, pro jejíž vydání nebude nutné poskytovat osobní údaje a která bude vydávána za stejných, nediskriminujících podmínek, jako dosud vydávaná karta
  • Výmaz všech osobních i uživatelských údajů a informací o držiteli běžné opencard z centrální evidence a databází po skončení platnosti karty.
  • Dodržení povinnosti správce databází a umožnit výmaz uživatelských informací osob, které o to požádají.

K tématu: Ochrana soukromí (nejen) v systémech s RFID čipy

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).