Hlavní navigace

OpenOffice.org 3.2 konečně v ostré verzi

Jiří Macich ml.

Vyšla ostrá verze multiplatformní kancelářské sady OpenOffice.org 3.2. Tvůrci slibují uživatelům výrazné zvýšení rychlosti spouštění textového editoru Writer i tabulkového kalkulátoru Calc. Vylepšena byla kompatibilita s Office 2007, protože jsou nově podporovány i soubory v Office XML chráněné heslem. Řady drobných vylepšení se dočkal Calc, který nyní nabízí třeba rozšířené možností filtrování a řazení, podporu mnohonásobného výběru při manipulaci s rámečkem buněk nebo lepší práci se…

Doba čtení: 1 minuta

Vyšla ostrá verze multiplatformní kancelářské sady OpenOffice.org 3.2. Tvůrci slibují uživatelům výrazné zvýšení rychlosti spouštění textového editoru Writer i tabulkového kalkulátoru Calc. Vylepšena byla kompatibilita s Office 2007, protože jsou nově podporovány i soubory v Office XML chráněné heslem. Řady drobných vylepšení se dočkal Calc, který nyní nabízí třeba rozšířené možností filtrování a řazení, podporu mnohonásobného výběru při manipulaci s rámečkem buněk nebo lepší práci se systémovou schránkou. Z editoru Writer naopak zmizela podpora pro MediaWiki, která se nyní stěhuje do samostatného rozšíření.

Prezentační nástroj Impress a grafický editor Draw mají nyní vestavěný nový systém komentářů k obsahu pro spolupráci více uživatelů na jednom souboru. Ten se již dříve objevil v editoru Writer. OpenOffice.org dále přichází s vylepšenou podporou grafů. Přidány byly nové typy grafů a vylepšení se dočkaly popisky. Podrobnosti si můžete přečíst na webu projektu. OpenOffice.org 3.2 ve verzi pro MS Windows si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz. Zatím není k dispozici česká lokalizace.

Našli jste v článku chybu?