Hlavní navigace

Operátoři satelitní televize hodnotí rok 2009 jako úspěšný

28. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 12. 2009

Provozovatelé satelitních platforem v České republice se shodli na tom, že za sebou mají úspěšný rok. Rok 2009 hodnotím pozitivně. U UPC Direct připomenu zejména úspěšné zavedení služby PVR, uvedl pro server Parabola.cz tiskový mluvčí UPC Česká republika František Malina, který si dále pochválil také rozvoj televize ve vysokém rozlišení (HDTV) v nabídce UPC Digital.

MM_SS3

Podle výkonného ředitele Jaromíra Glisníka ze Skylinku byl rok 2009 dokonce nejúspěšnějším v historii platformy vůbec. Počet zákazníků během roku stabilně rostl a podařilo se nám prakticky zdvojnásobit počet předplatitelů volitelné placené nabídky, pochválil si Glisník. Ten zároveň doufá, že se začíná měnit pohled diváků na HD televizi. Jestliže na počátku roku vnímali HD jako nákladný luxus, dnes ho již přijímají jako nový cenově dostupný standard, konstatoval šéf Skylinku.

Rok 2009 si jako úspěšný pochválil také výkonný ředitel společnosti Media Vision Daniel Klička, která je provozovatelem platformy CS Link. Jako pozitivní vidí především zájem o nové balíčky a způsob nabídky programů. Prodeje z nás od září činí nejrychleji rostoucí satelitní platformu v pay-TV. Počet uživatelů se v tomto roce zvýšil 3,5×, tvrdí Klička. Jediná satelitní platforma, která se k právě končícímu roku nevyjádřila, je rumunská Digi TV. Ta však s médii permanentně nekomunikuje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.