Hlavní navigace

Operátoři se naučili vydělávat na datech. Po O2 zvyšuje zisk i T-Mobile

Autor: Jan Sedlák
Jan Beránek

Za první tři měsíce letošního roku klesly operátorovi tržby o 3,6 procenta na 6,33 miliardy korun. Provozní zisk ale stoupl.

Stejně jako O2, i T-Mobile hlásí při snížení tržeb zvýšení zisku. Vodafone výsledky neoznámil. Provozní zisk české dcerky německého Deutsche Telekomu stoupl během konce zimy o sedm procent na 2,73 miliardy korun. 

Podobně jako u O2 přestala klesat i průměrný útrata na jednoho zákazníka. Průměrný měsíční výnos z mobilních služeb se tak zvýšil o dvě koruny na 247 korun s tím, že téměř polovinu z toho tvoří nehlasové služby. Objem přenesených dat se zvýšil o 120 procent.


Zdroj: T-Mobile

Důvod zlepšených výsledků je podle šéfa firmy Milana Vašiny v sázce na nehlasové služby. Zatímco se O2 loni rozdělilo, T-Mobile pokračuje v integraci s GTS a T-Systems, které pohltil v minulých letech

„Dlouhodobý důraz na poskytování vysokorychlostních dat, integrovaných B2B služeb a inovativních řešení přináší výsledky. Věříme, že užší spolupráce se Slovak Telekomem, kterou jsme zahájili v tomto roce, v blízké budoucnosti ještě více posílí naši pozici,“ komentoval výsledky firmy její ředitel Milan Vašina.

Marcom

Operátor rozjel během loňského roku i novou síť, která by měla být specializovaná na zařízení ze světa internetu věcí. Recepty na to, jak vydělat i v době, kdy operátorům pšenka spíš odkvétá, jsou, minimálně v tuzemsku, právě v nových službách. 

Výroky konkurenčních operátorů to jen potvrzují. "Výnosy z O2 TV vzrostly v březnu meziročně téměř o 80 procent. To nám vytváří prostor pro další investice do nákupu sportovního obsahu. Stále platí, že rok 2016 pro nás zůstává rokem zvýšených investic do oblastí, které ponesou růst v dalších letech,“ vysvětluje finanční ředitel O2 Tomáš Kouřil.

Našli jste v článku chybu?
4. 5. 2016 13:01
Kokos99 (neregistrovaný)

Vydělávat na datech? Chtěli spíš říci vykořisťovat lidi na datech. Za ty ceny by byl přijatelný minimálně 10x větší FUP než je teď. Naštěstí mám firemní tarif, kde mám za asi třetinovou cenu pěkrát větší FUP než co je běžně k dostání. Až tohle bude klasická nabídka pro normální spotřebitele s tím, že firmy budou mít ještě něco lepšího, tak se můžeme bavit o tom, že za svoje peníze dostávám kvalitní službu. Jak to je teď je to že za hodně peněz málo muziky. Bohužel realita ČR v praxi.

4. 5. 2016 21:09
xyz (neregistrovaný)

Ne všude je dostupná WiFi, ty chytrolíne. A právě v těchto místech je potřeba mobilní připojení.