Hlavní navigace

Ostravané dostanou nové digitální kanály už pod stromeček

22. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 12. 2010

Nikoliv na konci roku, ale už 23. prosince, tedy zítra, startuje v Polsku druhý digitální terestrický multiplex s komerčními kanály. Znamená to, že tamní diváci dostanou ještě před Štědrým dnem od telekomunikačního operátora Emitel pěkný vánoční dárek. Jedním z vysílačů, který bude spuštěn, je také Wisła – Góra Skrzyczne, který mohou zachytit také obyvatelé na území Ostravska.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: Ostravané se na konci měsíce dočkají nových digitálních stanic

Součástí multiplexu 2 budou kanály Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN7 a později také Polsat Sport News, TV6 a TV Puls 2, tedy programy, které v tuto chvíli ještě neexistují. Díky spuštění digitálního signálu ze sedmi lokalit by tak mělo mít okamžitě přístup k síti 2 na 40 procent Poláků. První lokality byly přitom spuštěny v rámci testovacího provozu již minulý týden, 17. prosince. Pro diváky na Ostravsku to konkrétně znamená, že na 38. kanálu přijdou o multiplex polské veřejnoprávní televize, který musí uvolnit místo nové síti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).