Hlavní navigace

Otázka vyřazení Filmboxu z nabídky Digi TV zůstává nezodpovězena

5. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 8. 2008

Minulý čtvrtek čekala všechny české abonenty rumunské satelitní platformy Digi TV nepříjemná skutečnost. Operátor se rozhodl vyměnit kanál Filmbox společnosti Help Film za televizi adrenalinových seriálů a filmů AXN, která už je však v jeho nabídce pro slovenský trh jednou šířena. Protože Digi TV nemá v České republice PR zastoupení a s médii obecně nekomunikuje, obrátili jsme se pro podrobnosti přímo na Slovensko na společnost SPI International, která má pod patronací také kanály Filmbox Extra, Filmbox HD, Nostalgia a připravovanou Revolution TV.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Filmbox zmizel ze satelitní služby Digi TV, nahradilo ho české AXN

Jak se nám podařilo zjistit, důvodem k vyřazení programu z nabídky Digi TV nebylo ukončení smlouvy na jeho šíření, ale něco zcela jiného. O co však šlo, odmítla výkonná ředitelka SPI International Ivana Sulíková komentovat. Na otázku, zda byl kanál šířen nelegálně, neodpověděla. Jsme v jednání se společností Digi TV a projednáváme zařazení našich kanálů, sdělila Sulíková. Nevyloučila však, že by se časem mohly v nabídce objevit i další programy společnosti Help Film, potažmo SPI International.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.