Hlavní navigace

Parlamentní kanál 24cz rozšíří vysílání, expanduje do Německa

19. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2007

Kabelová a satelitní televize 24cz, již lze naladit i v pozemním digitálním multiplexu B v Praze a ve středních Čechách, ale také na internetu, může rozšířit své vysílání z 23 na 24 hodin denně. Rozhodla o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), na niž se obrátil provozovatel stanice, společnost Region Media s žádostí o změnu licenčních podmínek.

ICTZ23

Parlamentní kanál 24cz se také objevil v programové nabídce německé kabelové společnosti Kabel Deutschland. Jak uvedl server Parabola.cz, firma zařadila 24cz do nabídky digitální kabelové televize, podobně jako další zahraniční národní zpravodajské a internacionální televizní stanice. Region Media nyní žádá českou vysílací radu o druhou satelitní licenci pro další čistě zpravodajský kanál 24 plus.

Televize 24cz nedávno změnila majitele, jejím většinovým vlastníkem je podnikatel v realitách Miloš Červinka. Stanice chystá obměnu programového schématu, ve večerních časech by ráda vysílala například zábavné pořady s politiky. Zájem spolupracovat s 24cz už projevil například bývalý šéf zábavy na Nově Ivan Rossler, který nyní připravuje s televizí Barrandov soutěžní pořad Hvězdy u piána pro Primu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.