Hlavní navigace

Partner satelitní služby Skylink zvažuje přesun kanálu Penthouse HD 1

22. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
22. 7. 2011

Nizozemská satelitní služba Canal Digitaal (CD), kterou provozuje lucemburská společnost M7 Group, jež shodou okolností poměrně nedávno koupila i tuzemskou fimu Media Vision (CS Link), zvažuje možnost přesunu hard erotického kanálu Penthouse HD 1. Za tím účelem již operátor přistoupil na pozici 23,5 stupně východně k testům. Na jedné z frekvencí CD se objevily pozice Test 1 a Test 1 CZ.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Satelitní Skylink zařadil National Geographic HD, zatím anglicky a rusky

Jak řekl serveru DigiZone.cz Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která je zástupcem Skylinku v České republice a s M7 Group úzce spolupracuje, zatím není jasné, zda program bude skutečně přesunut. Jedná se prozatím pouze o testy, které nemusí přejít v ostrý provoz. Právě Penthouse HD 1 je kromě Canal Digitaal také v nabídce služby Skylink. V případě, že by k tomuto kroku došlo, tuzemská služba by o něm informovala své zákazníky.

ČTĚTE TAKÉ: Nová pozice Investigation Discovery v satelitní službě CS Link

KL24

Různé testy jsou v poslední době na pozici 23,5 stupně východně poměrně časté. Například tu jsou již dlouhodobě zapojené pozice pro dokumentární kanály Discovery Science a Investigation Discovery, které však prozatím nejsou určeny pro koncové diváky. Na transpondéru (freknveci) společnosti Media Broadcast, kde shodou okolností probíhá mimo jiné transmise stanic ČT HD a Ethnik TV, byly aktivovány pozice MB a MB LOGO. Další test probíhá na kmitočtu 11933/V se symbolou rychlostí 27500, kde se nachází programová pozice s logem operátora SES Astra.

Parametry testů Canal Digitaal: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11856(V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S2/QPSK.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).