Hlavní navigace

Pavel Hanuš: Vypínání ČT 2 a start multiplexu 1 proběhly bez problémů

1. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
1. 10. 2008

Vypínání analogového vysílání programu ČT 2 na hlavním středočeském vysílači Cukrák a jihočeské Kleti, a následné spuštění veřejnoprávního multiplexu na stejných vysílačích a vysílacích kanálech proběhlo bez problémů. Technicky je všechno v pořádku. Zástupci Českých Radiokomunikací nám nehlásili žádný problém, řekl serveru DigiZone.cz Pavel Hanuš, vedoucí projektu digitalizace České televize.

K TÉMATU: Digitální televize dorazila do Českých Budějovic

KL24

Sám jsem si počkal na půlnoc a vypnutí ČT 2 jsem si zkontroloval v praxi. Ráno jsem pustil set-top-box a veřejnoprávní multiplex se mi normálně načetl, popsal Hanuš vlastní zkušenost z jihočeského Tábora. Ani divácké centrum ČT podle vedoucího projektu digitalizace ČT zatím nezaznamenalo žádný zvýšený počet telefonátů. Na hodnocení je ale příliš brzy, o všech případných potížích budeme vědět tak začátkem příštího týdne, dodal Hanuš.

Někteří diváci v Praze ale byli zmateni tím, že České Radiokomunikace naplánovaly na dnešek v době od půlnoci do šesté hodiny ráno výluku analogového vysílání programu ČT 1 z Cukráku na kanálu 26, zatímco ti, co přijímají analogovou ČT 2 z vysílače Žižkov, ji mohli naladit i po půlnoci, včetně varovného piktogramu. Analogová ČT 1 z Cukráku po šesté hodině obnovila vysílání, ČT 2 ze Žižkova se půlnoční vypínání netýkalo. Tam analogová Dvojka skončí až 24. října.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).