Hlavní navigace

Další zářez. PayPal končí s aplikacemi pro Windows a Blackberry

26. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: PayPal
Windows se v mobilech moc nedaří. Internetový platební systém se rozhodl vsadit jen na dva nejrozšířenější operační systémy.

Dva budou stačit. PayPal se na konci června odstřihne od svých aplikací pro Windows Phone, BlackBerry a Fire OS od Amazonu. Informuje o tom server The Verge

Firma nevydala žádná velká oznámení ani vysvětlení. Každopádně podle viceprezidentky Joanny Lambert to bylo velmi těžké rozhodnutí. Na blogu firmy ale tvrdí, že uvolněné kapacity budou moci nasměrovat především do vývoje pro dominantní platformy. „Omlouváme se našim zákazníkům za případné komplikace,“ tvrdí.

Uživatelé aplikací dotčených operačních systémů o přístup nepřijdou. Budou ale muset využít mobilní stránky PayPalu. Zároveň majitelé BlackBerry budou moci posílat P2P platby prostřednictvím BBM a u uživatelů Windows bude stále fungovat možnost posílat peníze rovnou z Outlooku. 

PayPal není první, kdo zařízl okrajové operační mobilní systémy. Ke konci března také skončila podpora BlackBerry 10 ze strany Facebooku. 

ebf - tip do článku - debata

Na konci června navíc končí s Windows i off-line mapy celého světa HERE. Ty byly jednou z hlavních devíz ekosystému mobilních Windows. 

Mapový a navigační systém loni od Nokie odkoupila skupina automobilek, teď z telefonů s logem Microsoftu zmizí. Příchod Windows 10 totiž finské vývojáře postavil před dilema, jestli celou aplikaci předělávat pro nový systém, nebo ji radši zaříznout. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).