Hlavní navigace

Další zářez. PayPal končí s aplikacemi pro Windows a Blackberry

Autor: PayPal
Jan Beránek

Windows se v mobilech moc nedaří. Internetový platební systém se rozhodl vsadit jen na dva nejrozšířenější operační systémy.

Dva budou stačit. PayPal se na konci června odstřihne od svých aplikací pro Windows Phone, BlackBerry a Fire OS od Amazonu. Informuje o tom server The Verge

Firma nevydala žádná velká oznámení ani vysvětlení. Každopádně podle viceprezidentky Joanny Lambert to bylo velmi těžké rozhodnutí. Na blogu firmy ale tvrdí, že uvolněné kapacity budou moci nasměrovat především do vývoje pro dominantní platformy. „Omlouváme se našim zákazníkům za případné komplikace,“ tvrdí.

Uživatelé aplikací dotčených operačních systémů o přístup nepřijdou. Budou ale muset využít mobilní stránky PayPalu. Zároveň majitelé BlackBerry budou moci posílat P2P platby prostřednictvím BBM a u uživatelů Windows bude stále fungovat možnost posílat peníze rovnou z Outlooku. 

PayPal není první, kdo zařízl okrajové operační mobilní systémy. Ke konci března také skončila podpora BlackBerry 10 ze strany Facebooku. 

Marcom

Na konci června navíc končí s Windows i off-line mapy celého světa HERE. Ty byly jednou z hlavních devíz ekosystému mobilních Windows. 

Mapový a navigační systém loni od Nokie odkoupila skupina automobilek, teď z telefonů s logem Microsoftu zmizí. Příchod Windows 10 totiž finské vývojáře postavil před dilema, jestli celou aplikaci předělávat pro nový systém, nebo ji radši zaříznout. 

Našli jste v článku chybu?
26. 5. 2016 11:36
P2010 (neregistrovaný)

Konci pouze v aplikaci HERE Maps na Windows 8.1 PC/Phone. Ve Windows 10 PC/Mobile jsou off-line mapy jiz soucasti zakladni Maps aplikace a nic nekonci. Nepodpora Windows ze strany HERE je sice hezke gesto, ale nakonec jsou i ty penize odnekud (Microsoft) potreba, ze :-)

Tak hlavne ze je dalsi senzace.

26. 5. 2016 14:48

No sice to bylo jednou za 4 roky, ale nevadí. A vyznat by se v tom měl zejména ten, kdo o tom hodlá něco psát a předkládat jako serózní článek...