Hlavní navigace

Petr Dvořák: Můžu naše výhrady k TPP shrnout do pěti hlavních bodů

10. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
10. 4. 2008

Televize Nova má proti návrhu Technickému plánu přechodu na digitální vysílání (TPP) pět typů připomínek. Na IV. Kulatém stole serveru DigiZone.cz to uvedl generální ředitel stanice Petr Dvořák. Nově se podle něj nelíbí, že shodné pokrytí získá podle TPP až po konci přechodu na digitální televizi – v průběhu toto prý nemá zaručené. Myslím si, že návrh TPP někdy z listopadu loňského roku byl v tomto lepší, uvedl Dvořák.

BRAND23 Workshop

Nova by chtěl také, aby při vypínání analogu bylo zaručené, že v oblasti skončí všechny programy ve stejné době. Nejsledovanější televize rovněž žádá, aby byla v TPP definovaná informační kampaň. Čtvrtým a pátým bodem kritiky Novy jsou podle Petra Dvořáka „sprostá slova“ české digitalizace, kterými jsou penetrace a nové technologie. Penetrace je věc, která je pro nás velmi důležitá. Bohužel se nám ji nedaří prosazovat. A termíny? K termínům můžu říct to, co říkám vždycky. Termíny jsou nám lhostejné, pokud budeme k divákům schopni dostat náš signál, doplnil Petr Dvořák.

Technický ředitel televize Prima Patrik Slavík se k některým bodům kritiky Novy připojil. I komerční dvojka by chtěla v TPP vidět zadanou informační kampaň, měření penetrace a pokrytí. Vadí nám, že není stanovený arbitr, který bude míru pokrytí určovat. Myslíme si, že by se toho měl vložit stát, dodal Patrik Slavík. Prima by chtěla mít stejné pokrytí, jako má Nova. Další připomínkou televize je problematika regionálního vysílání.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).