Hlavní navigace

Petr Dvořák: Můžu naše výhrady k TPP shrnout do pěti hlavních bodů

Televize Nova má proti návrhu Technickému plánu přechodu na digitální vysílání (TPP) pět typů připomínek. Na IV. Kulatém stole serveru DigiZone.cz to uvedl generální ředitel stanice Petr Dvořák. Nově se podle něj nelíbí, že shodné pokrytí získá podle TPP až po konci přechodu na digitální televizi – v průběhu toto prý nemá zaručené. Myslím si, že návrh TPP někdy z listopadu loňského roku byl v tomto lepší, uvedl Dvořák.

Nova by chtěl také, aby při vypínání analogu bylo zaručené, že v oblasti skončí všechny programy ve stejné době. Nejsledovanější televize rovněž žádá, aby byla v TPP definovaná informační kampaň. Čtvrtým a pátým bodem kritiky Novy jsou podle Petra Dvořáka „sprostá slova“ české digitalizace, kterými jsou penetrace a nové technologie. Penetrace je věc, která je pro nás velmi důležitá. Bohužel se nám ji nedaří prosazovat. A termíny? K termínům můžu říct to, co říkám vždycky. Termíny jsou nám lhostejné, pokud budeme k divákům schopni dostat náš signál, doplnil Petr Dvořák.

Technický ředitel televize Prima Patrik Slavík se k některým bodům kritiky Novy připojil. I komerční dvojka by chtěla v TPP vidět zadanou informační kampaň, měření penetrace a pokrytí. Vadí nám, že není stanovený arbitr, který bude míru pokrytí určovat. Myslíme si, že by se toho měl vložit stát, dodal Patrik Slavík. Prima by chtěla mít stejné pokrytí, jako má Nova. Další připomínkou televize je problematika regionálního vysílání.

Našli jste v článku chybu?