Hlavní navigace

Petr Štěpánek zakládá „Koalici pro digitální televizi“

20. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 6. 2007

Radní Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Petr Štěpánek přišel s nápadem, jak podpořit proces digitalizace televizního vysílání v České republice. Na dnešním setkání předkladatelů „digitální“ novely, které svolal předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva, předložil návrh na vznik „Koalice pro digitální televizi“.

Podle návrhu má jít o „vlnou koalici pro digitální televizní vysílání, ke které může přistoupit každý, kdo má zájem na urychleném řešení současného stavu“. Ten podle Štěpánka neumožňuje divákům plně využívat všech výhod digitalizace, blokuje vstup nových televizních pořadů na obrazovky a mediální trh, blokuje další rozvoj vysílání současných provozovatelů, volné soutěži a konkurenci trhu s televizní reklamou, blokuje operátory při budování digitálních sítí a omezuje výrobce, distributory a prodejce přijímačů digitálního vysílání.

Koalice ve svém dnešním prohlášení vítá aktivní přístup státu, který umožní transparentní podmínky pro urychlený přechod na digitální televizní vysílání. Podporuje také společný návrh ministerstva vnitra a informatiky, ministerstva kultury a průmyslu a obchodu jako „ucelený a systémový, který může odblokovat současnou komplikovanou situaci“ (řeč je o návrhu „diginovely“). Koalice také vítá, že tento návrh vytváří podmínky pro postupné omezení regulace státu na televizním trhu a podporuje stanovení termínů, v nichž bude ukončeno analogové vysílání.

BRAND

DEMENTI: Informace, kterou serveru DigiZone.cz sdělil důvěryhodný zdroj, a která se týkala podílu Petra Štěpánka na vzniku Koalice pro digitální televizi, se ukázala být mylnou. Omlouváme se.

DOKUMENT: Návrh Prohlášení Koalice pro digitální televizi (DOC, 27kB)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).