Hlavní navigace

Piano Media expanduje do USA, kupuje společnost Press+

9. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Slovenský systém na zpoplatnění přístupu k webovým stránkám udělal další důležitý krok na cestě ke globálnímu startupu. Spojuje se s americkou firmou Press+ a má novou šéfku.

Dosud se provozovatel systému na zpoplatnění obsahu soustředil hlavně na Evropu, nyní výrazně expanduje do Spojených států. Kupuje totiž firmu Press+, která nabízí podobný produkt jako Piano Media a má na americkém trhu dominantní postavení.

Slovenský startup sice již do Spojených států pronikl, ale zatím šlo pouze o jedinou zakázku pro americký magazín Newsweek. Akvizicí společnosti Press+, kterou v roce 2009 založili bývalý vydavatel deníku The Wall Street Journal L. Gordon Crovitz a novinář Steven Brill, se Piano Media v zámoří stane rázem jedničkou ve svém oboru.

Transakce je zajímavá hned z několika důvodů. Co se týče velikosti obou firem, dá se říci, že David pohltil Goliáše. Press+ má totiž téměř devětkrát větší tržby než Piano Media. Podle šéfa komunikace Piano Media Davida Brauchliho firma použila k nákupu finanční prostředky od investičního fondu 3TS Capital Partners.

Kromě 3TS Capital Partners se na obchodu podílely také Gründerfonds (Rakousko), Neulogy Ventures (Slovensko) a North Base Media (USA).

Firma přitom další kolo financování uzavřela koncem května, když získala na svůj rozvoj dosud nezveřejněnou sumu od rakouského startupového fondu aws Gründerfonds a fondu 3TS Cisco Growth.

Tato investice měla firmě umožnit expanzi na rakouský, německý a švýcarský trh. Souviselo s tím i přesunutí centrály Piano Media z Bratislavy do Vídně. Teď ale firma ukazuje, že má globální ambice. Akvizice Press+ má být předzvěstí agresivní expanze na asijské a latinskoamerické trhy.

WT100

Spojenou firmu nově povede vydavatelka evropské verze The Wall Street Journal Kelly Leach. „Opravdu věřím v model placeného obsahu a věřila jsem mu i v době, kdy mnozí ostatní pochybovali… Je to věc, pro kterou jsem nadšená. Jsme svědky toho, že vlna zpoplatňování obsahu si razí cestu kolem světa a zároveň si uvědomujeme, že příjmy z digitální reklamy nebudou do budoucna stačit,“ vysvětluje Leach, proč opustila teplé místo v Dow Jones a rozhodla se šéfovat Pianu.

Zdroj: Poynter a tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).