Hlavní navigace

Piano Media přesouvá svoji centrálu z Bratislavy do Vídně

Martin Vyleťal

Firma to oznámila v souvislosti se získáním investice od fondů aws Gründerfonds a 3TS Cisco Growth. Peníze použije na expanzi v Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Slovenský systém na zpoplatnění obsahu Piano bude nově řízen z Rakouska. Jeho provozovatel, společnost Piano Media, totiž přesouvá své ústředí z Bratislavy do rakouské metropole. Přesun do Vídně má usnadnit expanzi na rakouský, německý a švýcarský trh, kde zástupci firmy vidí velký potenciál růstu.

Pro vstup do německy mluvících zemí využije Piano Media finanční prostředky, které společnost získala od rakouského startupového fondu aws Gründerfonds a fondu 3TS Cisco Growth. Ten už do firmy před dvěma lety vložil 2 miliony eur. Výše současné investice nebyla zveřejněna.

Marcom

Kromě expanze, chce Piano Media peníze využít i na další rozvoj své služby. „Sestavíme také business intelligence tým, abychom našim zákazníků byli schopni poskytnout pokročilé analytické funkce,“ uvedl Peter Richards, který má ve firmě na starosti polský trh a mezinárodní aktivity.

Zatímco na slovenském trhu počet médií, které jsou do systému zapojeny, ubývá, Piano se snaží prorazit v zahraničí – v březnu začalo provozovat řešení pro americký časopis Newsweek, v lednu začal jeho paywall používat německý Neue Osnabrücker Zeitung a Pianu se podařilo uchytit i u polského vydavatelství Agora SA.

Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2014 13:14
carphatia (neregistrovaný)

Předpokládám, že Piano skončí úplně, jakmile Cisco najde někoho dost bohatého a zároveň hodně idealistického. A ten někdo dá za Piano více než 2,5 milionu EUR. Piano, jehož obchodní model je ve střední Evropě nerealistický a nepřináší nikomu žádný zisk, pak postupně zemře přirozenou smrtí,

29. 5. 2014 12:55

Dle mého názoru je Piano špatná cesta. Pokud jsem správně pochopil princip, uživatelé platí pevnou částku, která se postupně rozděluje mezi jednotlivé servery dle navštěvovanosti. Čím více serverů každý uživatel navštíví, tím menší částka na každý z nich připadne. Čím více serverů se bude stávat členy Piana, tím méně na každý z nich zbude (počet uživatelů ochotných za běžné informace platit je plus mínus konstatní), je to tedy systém vhodný pro průměrné (dost dobré na to, aby přilákaly uživatele…