Hlavní navigace

PilsFree se ohrazuje: stamilionové dluhy prý neexistují

Jiří Macich ml.

Občanské sdružení PilfFree vydalo tiskovou zprávu, ve které se vyjadřuje ke zvěstem o stamiliónových dluzích. Tvrzeními o stamilionových závazcích vůči dodavatelům, za které údajně ručí členové sdružení PilsFree svým majetkem, jsou v poslední době stále častěji strašeni uživatelé sítě PilsFree. Tyto pomluvy si kladou za cíl jednak odradit zájemce o členství v PilsFree a jednak přimět stávající členy, aby sdružení opustili a využívali více služeb komerčních operátorů elektronických komunikací,…

Občanské sdružení PilfFree vydalo tiskovou zprávu, ve které se vyjadřuje ke zvěstem o stamiliónových dluzích. Tvrzeními o stamilionových závazcích vůči dodavatelům, za které údajně ručí členové sdružení PilsFree svým majetkem, jsou v poslední době stále častěji strašeni uživatelé sítě PilsFree. Tyto pomluvy si kladou za cíl jednak odradit zájemce o členství v PilsFree a jednak přimět stávající členy, aby sdružení opustili a využívali více služeb komerčních operátorů elektronických komunikací, stojí ve zprávě pro média.

Marcom

Jsou to jednoznačně lživé informace, závazky plníme a každé čtvrtletí sestavujeme přehledy hospodaření. Členům sdružení je každý rok veřejně na Valné hromadě předložena zpráva o stavu hospodaření PilsFree. Sdružení jako nezisková organizace zisk nevytváří, ale příjmy vrací zpět do činnosti organizace, tvrdí Martin Šour, správní radní PilsFree. Kdyby PilsFree nebylo schopné platit dodavatelům přenosových linek, jistě by si každý doma všiml, že nemá konektivitu do Internetu, dodává Martin Pozděna, technický radní sdružení.

PilsFree zároveň v tiskové zprávě odmítá, že by za případné dluhy ručili členové sdružení celým svým majetkem. PilsFree není firma podle obchodního zákoníku, ale občanské sdružení podle zákona o sdružování občanů a tato norma ručení za závazky členům nepředepisuje, tvrdí Milan Řežábek ze správní sekce Rady PilsFree.

Našli jste v článku chybu?
27. 2. 2009 14:16
Bendis (neregistrovaný)
Tvůj příspěvek mi přijde zase jako plýtvání místem v diskuzích na Lupě. To, že to nezajímá Tebe, neznamená, že to není zajímavá informace pro ostatní... a) PilsFree není firmička, ale občanské sdružení. b) Mezi komunitními sítěmi patří v Česku k těm nejvýznamnějším hráčům. b) S více než deseti tisíci členy má docela velký regionální význam nejen pro Plzeň, ale i pro její okolí. Taky proto je trnem v oku firmám jako O2 nebo UPC, kde pak tyhle pomluvy vznikají. Tedy tato zprávička se týká českéh…
28. 2. 2009 21:12
czeXit (neregistrovaný)
My si moc ceníme toho že tu Hulána máme. To se málokdy poštěstí komunitní síti aby ji využíval milionář (už miliardář?) a lidumil Hulánova formátu. Čekal bych že si pořídí nějakou milionářskou optickou přípojku a on si vybral za tři stovky PilsFree.