Hlavní navigace

Piráti odřízli českou verzi Eurosportu na půl dne od distribučního satelitu Hotbird

17. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diváci nemohli v úterý odpoledne sledovat český Eurosport ani Eurosport 2, vysílání s českým komentářem pokračovalo jen na internetu v rámci služby Eurosport Player

Půldenní výpadek vysílání prožily v úterý odpoledne české verze sportovních kanálů Eurosport a Eurosport 2. Důvodem byl zásah pirátů, kteří se prolomili do vysílání družice Hotbird, přes kterou jsou jazykové mutace Eurosportu vysílány a začali na stejných frekvencích vysílat jiný obsah. “Krátce před polednem v úterý 16. října se přestala z centrálního stanoviště Eurosportu v Paříži vysílat skupina jazykových verzí, mezi kterými byla i ta česká,” potvrdil Zdeněk Míka z české redakce Eurosportu.

K TÉMATU: Odpojení starých karet Skylinku u Novy Sport a Eurosportu piráty nevyřadilo

“Diváci v České republice a na Slovensku tak nemohli sledovat pořady na ani na jednom ze dvou sportovních kanálů Eurosportu, důvodem byl nelegální zásah do vysílání ze strany dosud neznámých pachatelů. Incident byl způsoben neautorizovaným zásahem do vysílání na družici HotBird, kam směřuje signál z centrálního stanoviště Eurosportu v Paříži, odkud je dále distribuován jednotlivým operátorům,” vysvětlil Míka.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Hackeři z Anonymous hrozí útokem na weby Skylinku a CS Linku. Kvůli poplatku

Piráti začali v různě dlouhých intervalech vysílat na HotBird nespecifikovaný obsah pod stejnou frekvencí, jakou běžně používá Eurosport. “Ve spolupráci se společností Eutelsat začali techniciv centrálním stanovišti Eurosportu v Paříži sledovat zdroj nelegálního vysílání, do
pozdních nočních hodin byl problém vyřešen,”
dodal zástupce českého Eurosportu. Redakce pracovala dál a český komentář bylo možné sledovat u Eurosportu a Eurosportu 2 v internetové službě Eurosport Player.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.