Hlavní navigace

Piráti prolomili satelitní platformu CanalSat France

24. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 4. 2010

UVNITŘ FOTO Satelitní platforma CanalSat France podlehla dnes odpoledne náporu hackerů, kterým se podařilo otevřít veškeré programy, které jsou kódované v systémech Viaccess 2.5 a Viaccess 3.0 na družici Astra 19.2. Tato skutečnost se týká nedávno uvedeného modulu Diablo Cam 2 rev. 3.9. V praxi jsou tak otevřené nejen kanály SD rozlišení, ale také kanály v HD kvalitě na všech frekvencích CanalSat.

V tuto chvíli prostřednictvím modulu DiabloCam 2 běží např. programy MTVN HD, Disney Cinemagic France HD, 13ème Rue HD a řada dalších. Tento hardware, který běžně slouží jako univerzální čtečka, se stává v rukou šikovného satelitního diváka vyhledávaným artiklem, jež nedělá radost nejednomu poskytovateli placené televize. V tuto chvíli jsou pro modul Diablo Cam 2 otevřené například také platformy Nova Cyprus, SRG SSR, Al Jazeera a Canal Digitaal. Bulharský Bulsatcom dokonce aktualizuje klíče na bází autoupdatu.


Náporu hackerů podlehl také program MTVN HD (Foto: autor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.